O tom, zda je nutné do přírody v místě kruhového objezdu zasahovat, se v Černovicích nedávno strhla diskuze.

„Jsem přesvědčena, že tam stromy měly být a měly by se tam vrátit. Nejenže snižují prašnost, ale poskytují také potřebný stín a ochlazují okolí až o několik stupňů,“ podotkla černovická zastupitelka Jitka Silárzská. Současně doplnila, že se díky stromům stalo z frekventované křižovatky na krátkou dobu i příjemné místo pro lidi.

Odlomená hlavička křepelky na váze v parku.
Barokní váza přišla o křepelčí hlavu. Vandalům usekejte ruce, zlobí se lidé

Argumentem pro odstranění stromů bylo nesouhlasné stanovisko policistů, podle Silárzské rozhodoval odbor dopravy brněnského magistrátu a Brněnské komunikace. Ti však shodně popírají, že by likvidaci stromů prosazovali. „Zeleň zde byla ze stavby vyjmuta, naše firma s ní nemá nic společného,“ uvedla mluvčí Brněnských komunikací Vladimíra Navrátilová.

Zbytečná likvidace? 

Likvidaci mladých stromů neschvaluje například Lada Kalmárová z brněnských Černovic. „Mohlo se to vědět předem. Hodilo by se, kdyby byla vysazena náhrada někde jinde,“ sdělila místní žena.

Vandalové ničí opakovaně záchody. Takto vypadaly po jejich minulém zásahu.
Útok vandalů na nádraží v Hustopečích: WC utrhli prkýnko, potřebu vykonali vedle

Stejný názor sdílí i Helena Marholdová. „Vzhledem k tomu, že na mnoha kruhových objezdech jsou stromy daleko větší a silnější, myslím, že jejich bylo jejich odstranění zbytečné. V jiných městech jsou takové kruhové objezdy, přes které není vůbec vidět. Nikdo nezaručí, jestli se stromy znovu ujmou,“ zhodnotila situaci Brňanka.