Marné čekání na zastávce na autobus, který nakonec stejně nedorazí. To je situace, kterou v tomto týdnu zažil nejeden cestující. „Dnes jsem čekala na spoj do Ústí nad Orlicí. Marně,“ posteskla si Věra Valentová.

Telefonní čísla na dispečink BusLinu
Dispečer 604 121 336
Dispečer 732 150 599

Hejtman Martin Netolický proto v úterý v poledne jednal se zástupci společnosti BusLine. „Je pro nás naprosto nemyslitelné, aby nebylo odjeto tak velké množství spojů a dopravce nekomunikoval,“ sdělil Netolický a dodal, že společnost BusLine zveřejní čísla na dispečink dopravce, který bude s lidmi aktivně komunikovat.

Autobusovou dopravu v Pardubickém kraji přebírají noví dopravci
Nevydařená premiéra nového dopravce v Pardubickém kraji. Nevyjely desítky spojů

To se v úterý odpoledne skutečně stalo. V tiskové zprávě si nový dopravce nejen sypal popel na hlavu a posteskl si nad nečekaným odchodem šoférů ke konkurenci, ale dokonce zveřejnil telefonní čísla na provozního ředitele Michala Hanče či ředitele oblasti pro Pardubický kraj Jakuba Hanzlíka.

Klíčová telefonní čísla 

Pro cestující, kteří čekají na svůj spoj, jsou však klíčová telefonní čísla na dispečink. Další možností, jak zjistit, zdali autobus přijede nebo ne, jsou webové stránky OREDO. Pokud cestující nemají přístup k internetu a nemohou se dovolat na dispečink, zbývá možnost navštívit informační centrum dopravce. To se však nově nenachází na autobusovém nádraží, ale do půl kilometru od něj.