Jde o stejnou osobu, která se pohybovala před nedávnem centrem s křížem? Nebo je to jiný člověk? V kolemjdoucích budí zájem svým zvláštním vzhledem, Je to bezdomovec, blázen, recesista, jedná se o nějaký druh protestu?

Může jít o řezbáře Honzu, kterého před nedávnem identifikovala naše čtenářka? „Na ulici se dostal kvůli dluhům, dříve bydlel na kraji Stromovky v lesíku u toalet,“ sdělila. Z provizorního obydlí nezbylo nic. „Loni ho vyhodili a zabavili teplou bundu, zimní boty i stan, které mu naši přátele poskytli,“ dodala. Od té doby chodí v jutovém pytli. „Divím se, že přežil zimu, je to slušný, laskavý člověk. Nikdy nikomu neublížil a byl hodný také na děti,“ vysvětlila.

Nikoho neobtěžuje. "Pouze klidně prochází, a tak není důvod ho v této souvislosti kontrolovat,“ řekl již dříve na dotaz Deníků mluvčí Městské policie České Budějovice David Štýfal.

Dříve měl korzovat městem v podobě Mojžíše se sukovicí, nebo vláčet obří dřevěný kříž. „Ještě nedávno chodil s drakem na rameni a s mečem za opaskem. Moc nemluví, ale když ano, tak je to jak z jiného světa,“ koluje sociální sítí.

VÝZVA: Máte nějaké další informace či fotografie tohoto muže, podělte se s Deníkem a pošlete nám je na: redakce.ceskobudejovicky@denik.cz