Návštěvníci se mohou těšit na exotickou kuchyni a restaurace, chybět nemá bublinkový bar a tankové pivo. Kromě toho plzeňského zde potečou pivní speciály Vinohradského pivovaru. Zkušení výčepní připravují školu čepování, kde ukážou, jak správně načepovat hladinku.

Manifesto otevřelo v centru Prahy kulturně-gastronomické centrum. V létě 2019 v něm bude provozovat i letní kino.
Letní kina v Praze promítají celé prázdniny, některá i v září

Letní oáza Manifesto v srdci rušného Smíchova nabízí odpočinek na břehu mělké vodní plochy se zeleným labyrintem z bambusu, chmelu a kvetoucích popínavek vyrobených na míru od dua architektů Chybík + Krištof. 

Trvat bude do konce roku

„Chtěli jsme vytvořit komunitní festival jídla a kultury v srdci Smíchova. I když působí dojmem rodinné akce, atmosféra je spíše barová s pivem, koktaily a jídlem,“ vysvětluje pořadatel Martin Burry pocházející z New Yorku. Festivaly Američan začal pořádat, až když se přestěhoval do Česka. Jeho první akcí byl festival architektury. 

Dočasný festival potrvá až do konce roku, poté se přesune na jiné místo v Praze 5. Jedná se již o druhé pokračování Manifesta, první akce odstartovala minulý rok na Florenci a získala titul Obchodník roku. I na Florenci se stále vaří, čepuje pivo, hraje hudba a promítají každý týden filmy. 

Pivní vozítka v Praze způsobují bouřlivé debaty
Kdopak to tu řádí? Praha spustí mezi turisty průzkum, pak kampaň