„Velice mě zpráva o úmrtí pana Josefa Haislera zasáhla. Byl to člověk, jehož zásluhy jsou nepopiratelné. Z jeho nápadů vzešla celá řada patentů týkající se pancéřované tankové techniky. Během druhé světové války zažil pochod smrti Mladou Boleslaví. Jako člen Československé obce legionářské se ještě před nedávnem podílel na významných vzpomínkových akcích v Libereckém kraji. Čest jeho památce,“ uvedl hejtman Martin Půta.

close Pocty hejtmana Libereckého kraje 2019. info Zdroj: Jaroslav Appeltauer zoom_in Pocty hejtmana Libereckého kraje 2019. Josef Haisler se narodil 27. srpna 1923 v Lohenicích u Přelouče. Od roku 1958 pracoval pro Výzkumný ústav vojenský v Doksech, kde vyvinul speciální tank schopný jezdit pod vodou v sedmimetrové hloubce.

Od srpna 1968 radikálně vystupoval proti invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa, podílel se na protiinvazivním rozhlasovém vysílání, šířil letáky. V roce 1970 proto přišel o zaměstnání a byl vyloučen z KSČ. Do roku 1989 pracoval v papírnách v Bělé pod Bezdězem.