Značnou pozornost vzbudila před lety i jeho kandidatura na funkci prezidenta ČR, později Pecka rovněž neúspěšně kandidoval také do českého Senátu. Peckovo poctivě míněné úsilí přitom leckdy působilo až donkichotským dojmem, snad i proto se stával rázovitý pekař z malé vesnice vděčným objektem nejrůznějších článků, diskusí a zábavných prgramů.

Vzpomeňme v této souvislosti například jeho vystoupení v oblíbeném televizním pořadu „Uvolněte se, prosím“. Peckovou poslední aktivitou byl zřejmě list, kterým se nedávno s požadavkem na zrušení letního času obrátil na předsedu Evropské komise José Manuela Barrosa.

Veřejnost na Chrudimsku však zároveň uznávala pekařovy profesionální kvality, výrobky jeho pekárny patřily v regionu po desítky let mezi nejžádanější potravinářské zboží.

Pecka psal i Barrosovi

V březnu letošního roku se Stanislav Pecka písemně obrátil s návrhem na zrušení letního času na předsedu Evropské komise José Manuela Barrosa.

V otevřeném listu zmínil Pecka důvody, které před desítkami let vedly evropské politiky k pravidelnému jarnímu a podzimnímu posouvání hodinových ručiček.Podle něj jsou posunem času ohroženy zejména malé děti, nemocní lidé i ti, kteří musí dříve vstávat. Dlouholetý kritik letního času si zároveň stěžuje na české politiky a ústavní instituce, které se podle něj problémem vůbec nezabývají.
„Žádám Vás, pane předsedo, dejte okamžitě návrh na zrušení letního času v celé Evropské unii. Situace je opravdu tak vážná, nesnese odkladu, zbytečně zemřou další lidé,“ zní například jedna z doslovných citací Peckova listu.

Pekař ze Sobětuch hledá oporu pro své argumenty i v grafech a fotografiích, které k listu předsedovi Evropské komise přikládá. Barroso si tak bude moci prohlédnout například snímek západu slunce nad Evropou, pořízený z paluby raketoplánu Columbia.