Paní Růžičková slavila od stého jubilea všechny své krásné narozeniny vždy s velkým množstvím gratulantů, kteří jí přicházeli každý rok blahopřát k zaslouženému věku. Bydlela se synem a snachou v rodinném domku a žila až do své dlouhověkosti plnohodnotný život. Její věta "Nekouřím, nepiju a nefetuji" se stala tradičním sloganem, když se o jejích narozeninových oslavách zmiňovali novináři. Tento recept na dlouhověkost se smíchem dávala maminka známého trutnovského porodníka a gynekologa Pavla Růžičky k lepšímu.

I když v posledních letech již trochu hůř slyšela, tak nenechala si ujít každodenní sledování všech zpravodajských relací v televizi. „Však od čeho jsou kvalitní sluchátka? Sleduji všechny zprávy. Jen jediné si přeji. Abych se už nedožila něčeho zlého. A nepřeji to hlavně svým potomkům," povídala před časem starostovi Trutnova Ivanu Adamcovi a dalším, kteří jí přicházeli na každé narozeniny blahopřát.

Thomas de Maizière, ministr vnitra Německa
Německo je připraveno pozastavit debatu o kvótách, uvedl ministr vnitra

Svěřovala se, že ráda čte a mezi nejoblíbenější pro ni patřily knihy o herečkách. Třeba Lídě Baarové, Adině Mandlové nebo Haně Vítové. Také měla ráda Karla Gotta. Ještě při oslavách loňského 105. jubilea Kateřina Růžičková vzpomínala na setkání s prvním československým prezidentem. "Byla jsem mrňavá, tak pan prezident se nade mnou naklonil a já jsem odříkala text," vzpomínala na přednášení básničky pro Masaryka nejstarší obyvatelka Trutnova, jíž každý bral jako čipernou dámu, která si život umí užívat. O to se snažila do poslední chvíle.

Zanechala v Trutnově svou neodmyslitelnou stopu a mnoho obyvatel na její vitalitu a dlouhověkost bude dál s obdivem vzpomínat.

Ministryně obrany Karla Šlechtová navštívila čáslavské letiště.
Armáda plánuje víc zahraničních cvičení než loni. V USA, Gruzii či Jordánsku

V Trutnově zemřel koncem minulého roku nejstarší muž Česka Jiří Vysoudil. Bylo mu, stejně jako Kateřině Růžičkové, 105 let. Stejného věku se dožila poslední žijící z této obdivuhodné trutnovské trojice, Jaroslava Jurschinová.