„Sbírka je založena na podporu mé neskutečně silné sestry Veroniky a jejích dětí. Vybrané peníze jí ulehčí start do nepředstavitelného života bez manžela a bez otce,“ řekla sestra Petra Černá.

Vztah manželů začal jako z pohádky v roce 2014, kdy se seznámili na rozlučce společného kamaráda se svobodou. Od samého začátku přeskočila jiskra, která se po seznamovacím výšlapu na Poledník změnila v lásku. Začali spolu trávit spoustu času, pořádali společenské akce a Veronika pomáhala i se starostováním. „Po dvou letech vztahu koupili pozemek a začali budovat vysněný dům. Milan si dělal téměř vše sám, jen za pomoci rodiny a přátel. V květnu 2018 se jim narodil synek Hugoušek, v únoru 2020 přišla na svět Sárinka. Vnitřek domu byl dokončen na konci listopadu 2021 a všichni se těšili na první Vánoce v novém domě,“ seznámila se šťastnými dny Černá.

Učebna Archimedes dělá z Hodonína průkopníka technologií pro chytrá města v tuzemsku.
Pomoc po tornádu. V Hodoníně otevřeli unikátní učebnu, je první v republice

Bohužel v polovině prosince 2021 šel Přerost kvůli bolesti stehna k lékaři, provedli sono a přišla první špatná zpráva o jeho diagnóze - nádor ve stehně už částečně zasahoval i do stehenní kosti. Okamžitě byla provedena biopsie a na začátku roku 2022 dostal diagnózu synoviální sarkom měkkých tkání. „Následovala operace, při které došlo k široké resekci nádoru a okolních tkání, zasažená kost musela být nahrazena jinou. V léčbě se pokračovalo formou chemoterapie a ozařování na začátku léta. Vše se zdálo na dobré cestě, noha se hojila a Milan se postupně vracel zpět do normálního života. Znovu byl zvolen starostou obce Hnačov,“ popsala začátek těžkého období sestra.

V listopadu 2022 přišla při banální kontrole další krutá zpráva - metastáze na plicích a pneumotorax, který se musel okamžitě řešit. Byla nasazena biologická léčba. Vánoce strávil v nemocnici. Po návratu z ní se stav zhoršoval, metastáze se šířily rychleji a rychleji. Na začátku března 2023 nastal problém, kdy se součástka v operované noze zlomila a bylo nutné provést výměnu. „Operaci přežil, přežil i následnou týdenní rekonvalescenci, ale jeho dechové problémy se zhoršovaly každý den. Přesto od určení diagnózy myslel pozitivně a věřil, že se uzdraví a bude tu pro svou rodinu. Nikdy jsem nepoznala člověka, který by takto pozitivně myslel. Přál si, aby mohl odejít z nemocnice domů, což mu bylo dovoleno v pátek 17. března. Několik hodin po převozu domů umírá ve svém těžce vybudovaném domě v objetí své milované ženy,“ sdělila Černá.

Tatínka, manžela, kamaráda už nic nevrátí, ale pokud chcete, můžete rodině pomoci. Peníze, které se podaří vybrat, se použijí na běžné rodinné výdaje a hypotéku.

Sbírku Nový start pro mou sestru Veroniku, synovce Huga a neteř Sárinku můžete podpořit prostřednictvím portálu Donio.