Tramvaje linek 2 a 4 se na zastávce střetly ve středu ráno. Podle posledních zjištění policie se řidič druhého vozu dostatečně nevěnoval řízení. „Nestihl zabrzdit a narazil do tramvaje stojící před ním. Při střetu vznikla škoda devadesát tisíc korun,“ vyčíslil Šváb.

Při nehodě se zranila dvaasedmdesátiletá žena, která cestovala právě v tramvaji číslo čtyři. Se středně těžkým poraněním hlavy ji záchranáři převezli na urgentní příjem do svatoanenské nemocnice v Brně. Tam však následkům zranění podlehla.

Podle mluvčí brněnského dopravního podniku Barbory Lukšové jde o nešťastnou událost. „Velmi nás to zaskočilo hlavně proto, že nehoda na první pohled nevypadala tak vážně. Škoda na vozech po srážce nebyla velká, pomačkaly se jen plechy a ani se neroztříštilo sklo vozů. Mrzí nás, co se stalo,“ uvedla Lukšová. Zda za nehodu může řidič druhé tramvaje, nelze podle mluvčí předjímat.

Podobné srážky dopravní podnik zaznamenává maximálně v jednom až dvou případech ročně. „Za letošní rok jde o první podobné úmrtí. Loni šlo o jeden, v roce 2015 pak o dva takové případy,“ vyčíslila mluvčí.

Nejčastěji se podle ní střety člověka s tramvají stávají v situacích, když lidé přelézají mezi vozy a zachytí je podvozek.

Policisté nyní případ vyšetřují. Zároveň hledají svědky nehody z vozu linky číslo 4, která v době srážky směřovala do centra. „Mohli si všimnout, za jakých okolností se cestující zranila,“ vysvětlil Šváb.

Situaci prošetřuje i drážní inspekce. „V pátek tramvaj prohlédneme a dozvíme se víc. Zaměříme se zejména na technický stav vozu a také na podání vysvětlení od řidiče. Vyšetřování však většinou trvá několik měsíců, je třeba dát dohromady všechny výpovědi a dokumenty,“ nastínil ředitel územního inspektorátu drážní inspekce Brno Josef Dvořák.

Případem se zabývají i brněnské odbory. „Poskytli jsme řidiči kvůli nehodě právní pomoc. Okolnosti srážky jsou ale v šetření policie,“ uvedla místopředsedkyně brněnské pobočky Odborového svazu dopravy Sylva Szerszynská.