Propadu země až do osudného okamžiku nic nenasvědčovalo. „Normálně jsem šla a najednou jsem udělala krok do prázdna. Zachytila jsem se rukama, naštěstí cvičím capoeiru, tak mám v pažích poměrně sílu. Sama jsem se pak dostala z díry ven,“ popsala Nymburskému deníku žena přímo na místě.

Drobné škrábance na nohou spravila náplast. S plačící dcerkou, která byla z události evidentně v šoku, pak musela z místa odejít.

Místo obehnali páskou strážníci. Na první pohled bylo zřejmé, že vymletá hlína je pod chodníkem na větší ploše, chodník se v těch místech viditelně propadl.

„Musí přijet zástupci Vodovodů a kanalizací a podle mého budou muset celý úsek rozkopat, aby zjistili, zda není prasklá trubka a celá věc se nestala kvůli vymletí vodou z kanalizace. Ten problém je na větší ploše, než je jedna dlaždice, to je jasně vidět,“ uvedl zaměstnanec technických služeb.

Část chodníku v podloubí, kde se nachází kromě pošty také banka, prodejna drogerie či velká prodejna potravin, je tak uzavřená a lidé musí místo obcházet.