Na hřebenech hor se momentálně nachází podle nedělních informací Horské služby Krkonoše 80 až 110 centimetrů sněhu. Na horách napadlo 15 centimetrů nového sněhu za působení silného větru.

"Po oteplení, dešti a následném ochlazení vznikla na povrchu ledová krusta. Více sněhu je uloženo na závětrných svazích a žlabech. Sníh napadl na ledovou krustu, avšak pod krustou je sníh vlhký až mokrý, v závislosti na nadmořské výšce. Sněhové profily vykazují střední stabilitu," uvedl Robert Dlouhý z Horské služby Krkonoše.

Nebezpečí lavin

V Krkonoších platí druhý stupeň lavinového nebezpečí z pětidílné mezinárodní stupnice. Podle Roberta Dlouhého se mohou vyskytnout v polohách nad 1200 metrů nad mořem laviny deskové z převátého sněhu.

"Uvolnění laviny je možné hlavně při velkém dodatečném zatížení, výjimečně i při malém dodatečném zatížení, a to zejména na strmých svazích. Možnost samovolného uvolnění velmi velkých lavin se nepředpokládá. Dají se očekávat pouze laviny středních rozměrů, které se většinou zastaví ještě na svahu," upřesnil Robert Dlouhý. "Tendence lavinového nebezpečí je setrvalá," dodal.