Zájemci mohou posílat své nabídky do 14. června, jak je zadáno na úřední desce hradecké radnice. Zájem o provozování stadionu má například místní prvoligový klub HC VCES Hradec Králové. „Klub se určitě přihlásí,“ řekl předseda představenstva a náměstek hradeckého primátora Martin Soukup.
Radnice v podmínkách výběrového řízení například trvá na optimálním využití areálu stadionu a zajištění jeho profesionálního provozování. Průvodní zpráva má jasně specifikovat využití jednotlivých objektů včetně návrhu na zabezpečení provozuschnopnosti celého areálu. Nabídka by rovněž měla obsahovat návrh formy vztahu k hokejovému klubu, jasně stanovenou nabídkovou cenu za pronájem areálu a délky pronájmu. Hradečtí zastupitelé letos v dubnu odhlasovali ukončení smlouvy s firmou ABD Invest, zároveň tím dali souhlas k tomu, aby město firmě v rámci vypořádání kontraktu vyplatilo téměř 150 milionů korun. Radnice tvrdí, že kontrakt z roku 2006 už údajně není pro město po finanční stránce výhodný.

Původním cílem projektu bylo proměnit více než 30 let starý stadion v moderní arénu bez toho, že by město muselo naráz investovat stamiliony korun ze svého rozpočtu. Město proto vstoupilo do projektu se soukromým subjektem. ABD Invest měla mít stadion v pronájmu do roku 2022. Zimní stadion by nakonec mělo zrekonstruovat samotné město. „Původně jsme předpokládali, že smlouvu s ABD Invest ukončíme do konce června, ale stále se projednávají detaily, takže je možné, že se termín o měsíc posune,“ řekl  náměstek hradeckého primátora Martin Soukup. (jo, čtk)