Nešťastná náhoda se stala ve středu dopoledne v teplické části Trnovany. Pro poraněné dítě přiletěl vrtulník záchranné služby, přistál v ulici Antala Staška. Po prvotním ošetření záchranářů batole přepravil do Prahy.

„V Teplicích jsme zasahovali u nezletilé osoby, která utrpěla vážná zranění a byla letecky transportována do Fakultní nemocnice v Motole. Bližší informace sdělovat nemůžeme,“ okomentoval případ mluvčí krajských záchranářů Prokop Voleník.

S ohledem na věk dítěte a také na rodinu nebyl konkrétnější ani mluvčí teplické policie Daniel Vítek. „Prověřujeme zranění dítěte předškolního věku. Případem se zabývají kriminalisté,“ uvedl policejní mluvčí Daniel Vítek.

V Chotějovicích na Teplicku se srazily dva vlaky.
Vlaky ani týden po nehodě ještě nemohou pro uhlí do úpravny

Zpravodajská stanice CNN Prima News ve středu uvedla, že zraněným je kojenec. Podle informací Deníku z místa události jde ale o dvouletého chlapce. Matka ponechala lahvičku se žíravinou chvilku bez dozoru. Chlapec k ní přilezl a část obsahu vyklopil do pusy. Krystalická látka mu popálila sliznici.

Podle informací z místa nejde o žádnou problémovou rodinu, matka se naopak ke svému dítěti má chovat velmi zodpovědně. Chvilkový zkrat tak policie může vyhodnotit spíše jako nešťastnou náhodu. Mluvčí policie Vítek se ale k těmto domněnkám vyšetřování, natož k závěrům nevyjádřil.