O adventním rozjímání sice při pohledu na živý ruch v neděli odpoledne v nákupním centru Avion Shoping Park v Ostravě-Zábřehu nemohla být ani řeč, davy, fronty a tlačenice ale k vidění také nebyly - více v přiložené fotogalerii výše.

Podobná byla situace i dopoledne v OC Forum Nová Karolina v centru města a ve Futuru na Novinářské ulici.

Vánoční stromy z Moravskoslezského kraje, prosinec 2021.
Je tady POSLEDNÍ ŠANCE hlasovat pro nejkrásnější vánoční strom v kraji

Sice stále přibývá lidí, kteří nakupují raději z pohodlí domova přes internet a balíky si chodí do kamenných obchodů maximálně vyzvednout, zlatá neděle však zůstává, stejně jako poslední dny před Štědrým večerem, velmi "oblíbená" u těch, kteří vánoční dárky pořizují na poslední chvíli.

Opuštěné centrum Ostravy

Opačná situace je k vidění v centru moravskoslezské metropole, kde měl celý adventní čas smutný průběh. Z důvodu vládního nařízení vánoční trhy trvaly doslova jen několik hodin. A to přesto, že se na Masarykově náměstí chystaly otevřít stánky desítky prodejců. 

Aktuálně zde jsou jen tři dřevěné stánky, které mají výjimku z vládního nařízení. Prodávají totiž jmelí a vánoční dekorace. Ostatní nechali organizátoři letošních Ostravských Vánoc odvézt, přitom měly trvat do 2. ledna 2022 - VÍCE ZDE.

Srovnání

Už první adventní víkend na konci listopadu působilo centrum Ostravy smutně. Téměř neobsazené ruské kolo na Masarykově náměstí se pomalu otáčelo, náměstím se linula velmi tiše poklidná hudba a kolem dřevěných stánků ozdobených jehličím s baňkami bylo pusto a prázdno. 

O několik stovek metrů dál bylo mnohem živěji. V nákupním centru Forum Karolina, podobně jako v ostatních nákupních domech, poslední listopadový víkend vrcholily akce "Black Friday".