Dokonce to vypadá tak, že zmrzlináři hodně přidali v péči o stroje na točenou chladivou pochoutku.

Specialisté na točenou, potvrzují, že vedle kvalitních surovin je dokonalá očista automatu základem úspěchu.

„Doposud jsme v Olomouckém kraji namátkově odebrali kolem 30 vzorků zmrzliny. Všechny vyšly dobře. Ve zmrzlině nebyl při laboratorním rozboru zjištěn mikrob, který by po požití mohl způsobit onemocnění, zejména salmonelózu,“ uvedla ředitelka Odboru hygieny výživy a předmětů běžného užívání Krajské hygienické stanice Olomouckého kraje Jitka Švecová.

Skladování i osobní hygiena

Hygienici se v terénu soustředí zejména na točenou. Odebírají však také vzorky kopečkové pochoutky. Točenou si v Olomouckém kraji vzali na mušku poté, co v minulých letech zjistili opakující se problémy v nedodržování sanitace výrobníku.

„Byly zjištěny takzvané indikátorové mikroorganismy, které nezpůsobí onemocnění člověka, ale prokazují, že prodejce se nevěnuje čištění stroje, jak by měl,“ vysvětlila Švecová.

„Letos zatím nebyl zjištěn jediný případ, vše vyšlo dobře i po této stránce. Ale jsme na počátku sezony, v minulých týdnech nebylo teplo, a mikroby milují teplo,“ usmála se.

Hygienici v rámci kontroly odebírají nejen vzorky zmrzliny, zhruba 150 gramů, ale prohlédnou si celé zázemí provozovny. Udělají její kompletní prověrku.

„Zajímá nás, jak jsou skladované směsi, napojení přístroje na pitnou vodu, jak pracovníci dodržují osobní hygienu, jak je v celém provozu dodržována provozní hygiena,“ vyjmenovávala Jitka Švecová.

Vyhlášená točená

Podle známého zmrzlináře Michala Čouky ze Štarnova je dobrá točená zmrzlina o kvalitní surovině, ale také o kvalitě stroje a pozornosti, kterou prodejce výrobnímu automatu věnuje.

„Mám pět strojů. Denně potřebné části rozeberu a vyčistím v roztoku vody se savem a jarem,“ sdělil Čouka.

"Když jsem začínal, trvalo mi vyčištění jednoho skoro hodinu. Po těch letech jsem se dostal na půl hodiny. Celkově jsou to více než dvě hodiny práce," popisoval úspěšný zmrzlinář.

Jeho točená je vyhlášená široko daleko. V horkých dnech je Štarnov v obležení. Na letošek opět připravil chladivé noviny.

„Pro děti překvapení: unicornovou zmrzlinu. Roh jednorožce jsem si nechal vyrobit cukráři z marcipánu. Vypadá a chutná skvěle!“ pochlubil se.

„A samozřejmě top jsou nové špičkové ovocné, sorbetové zmrzliny. Malinová je opravdu z pomletých malin,“ zval do Štarnova.