Celá věc má jednoduché vysvětlení. „Značka na tomto místě stála už v minulosti a je možné si to ověřit i na internetových mapách. Pracovníci firmy, kteří v místě stavěli nový chodník, ji tam jednoduše nechali a zadláždili. Je to možná úsměvné, ale nebyl v tom žádný úmysl a prostě si to jen neuvědomili,“ vysvětlil investiční technik Petr Škerlecz.

Radnice by podle něj do budoucna ocenila, kdyby lidé hlásili podobné závady přímo na město například prostřednictvím formuláře na webu Českých Velenic.

Dvě lampy stojící za sebou vypadají zvláštně, technicky a podle norem je ale vše v pořádku
OBRAZEM: Jako bazén uprostřed moře. Dvě lampy stojící za sebou baví Jihlavu

Předávka stavby nového chodníku v Hanušově ulici navíc na základě některých dílčích reklamací ze strany města ještě neproběhla. „Celou stavbu organizovala společnost EG.D, která měla na práce nějakou subdodavatelskou firmu. My jsme ale vzhledem k některým nedostatkům, jako je například špatné hutnění, stavbu zatím nepřevzali,“ upřesnil starosta Českých Velenic Jaromír Slíva.

Radnice již značku odstranila 

Dopravní značku vystupující ze středu chodníku nechala radnice ještě během úterý odstranit a bude ji instalovat na jiné místo.