O pomoc při likvidaci požáru požádali v úterý večer strážníky jihomoravští hasiči. Jejich prosba se však netýkala hašení, ale odchytu psa. „Černého křížence se nedařilo nikomu chytit a hasičům svým pobíháním v blízkosti plamenů ztěžoval hašení hořícího odpadu. Přivolanému odchytáři se za pár minut podařilo psa polapit a převezl ho do útulku,“ popsala případ mluvčí strážníků Tereza Kadrnožková.

V roli odchytářů se na chvíli ocitli také strážníci, které přivolal muž do Kohoutovické ulice. Po poli se tam procházel kůň s ohlávkou. „Strážníci skutečně uviděli pasoucího se krotkého poníka. Napadlo je, že se pravděpodobně vzdálil z nedaleké stáje, kam ho dovedli. Majitel jim vysvětlil, že jde o staršího poníka, který je na výlety dál od domova zvyklý,“ upřesnila Kadrnožková.

O půl deváté večer pak k dalšímu kurióznímu odchytu vyjížděla hlídka i do Šámalovy ulice. Podle telefonátu se po ulici procházela slepice, ke které se nikdo nehlásil. „Protože se strážníkům na místě nepodařilo zjistit majitele, bezprizorního opeřence naložili do auta a odvezli k ornitologovi, který se o něj postará,“ doplnila Kadrnožková.