Odboráři nejsou spokojení, že nezdravotnickým zaměstnancům nebylo přidáno 10 procent jako zdravotnickým. „Jde i o fakt, že celkově panuje nepoměr odměn za výkony mezi různými typy nemocnic," říká předseda rokycanských odborářů František Kuneš. Vedle představitelů nemocnice se jednání zúčastnila krajská radní pro zdravotnictví Milena Stárková a dorazilo i vedení Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče (OS).

„Pěti nemocnicím Zdravotnického holdingu PK jsme navýšili rozpočet o 247 milionů. Z toho 48,9 milionu šlo do Rokycan a ředitelka zdravotnickým pracovníkům zvýšila plat o deset procent. U ostatních záviselo na situaci zařízení. Ředitelka jim navýšila mzdový tarif o dvě procenta," uvedla Stárková. To nezdravotničtí pracovníci berou za nerovnost.

Vzájemnou výměnu argumentů účastníků setkání rozsekla překvapivá zpráva. „Místopředsedkyní OS Ivaně Břeňkové dorazila informace analytika, že z úhradové vyhlášky by nemocnice ke konci čtvrtletí měla mít na kontě ještě 2 miliony využitelné k navýšení platů," sdělil Kuneš. „Nemocnice provede přehodnocení, kolik z úhradové vyhlášky zbývá. Jestli zdroje budou dostatečné, k navýšení platů nezdravotnickým pracovníkům dojde," mínila Stárková. V kladném případě by se to podle Perkové provedlo se zpětnou platností. Zatím stávková pohotovost trvá.

ČTĚTE TAKÉ: Odboráři nemocnice vyhlásili stávkovou pohotovost