Někteří je milují, jiní nenávidí – vánoční nákupy. Návštěvy obchodních center jsou v posledních týdnech roku zkrátka nevyhnutelné. Ať už patříte do skupiny holdující nebo proklínající shánění vánočních dárků, olomoucká Galerie Šantovka nabízí unikátní zpestření této činnosti i Vám. Byť Antoher Wall běží po celý rok, v předvánočním období jakoby vše dostávalo zcela jiné obrysy. Pomoc opuštěným zvířatům jde ruku v ruce s příjemně a netradičně stráveným časem. Právě teď je poslední možnost přiložit štětec k dílu. Projekt Another Wall končí 31. prosince.

close info Zdroj: AssetMedia zoom_in

Co je Another Wall?
Budoucí monstrózní dílo, 64metrový obraz, je tvořeno 1600 čtverci. Každý čtverec je jedním výsekem výsledného obrazu. Kdo se chce zapojit, dostane na papíře velikosti A3 vytištěný barevný čtverec. Jednotlivé čtverce mají své označení, které udává jejich přesné místo v celkové kompozici. Vaším úkolem je co nejvěrněji přemalovat předlohu z papíru na destičku o rozměrech 40×40cm, kterou k tomu dostanete. Na konci každého týdne jsou jednotlivé destičky lepeny na přesné místo na stěně. Že nejste zrovna Picasso? Another Wall není umělecká soutěž, ale zábava spojená s pomocí zvířatům v útulku.

close info Zdroj: AssetMedia zoom_in

Výsledek bude velkolepý a věčný. Svou jasnou podobu již dostaly koláže z děl od světoznámých autorů, jakými jsou například Picasso, Warhol, Dalí, Munch, Da Vinci a mnoho dalších.


| Video: Youtube

Jak another Wall pomáhá?
Cena jedné destičky je symbolických 100,- Kč. Celkový výtěžek koláže, tedy 160.000 Kč, bude věnován útulku na pomoc opuštěným psům a kočkám. Pokud zrovna v těchto dnech uvažujete, co s rodinou podniknout během volna po Vánocích, navštivte Galerii Šantovka a namalujte si svůj kousek koláže. Destičky je totiž možné dát i jako vánoční dárek formou poukazu - zapojte se do vzniku obrovské koláže z rukou stovek a stovek lidí a pomozte i zvířatům, ke kterým Ježíšek nechodí.


Otevírací doba:
www.galeriesantovka.cz/oteviraci-doba
Více informací zde.

KOMERČNÍ PREZENTACE