Příčiny tohoto vývoje je možné sledovat v nepříliš přesvědčivých výsledcích čínské ekonomiky, zpomaleném růstu poptávky na tradiční trase z Asie do Evropy, ale svoji roli hrají samozřejmě také snahy o optimalizaci skladovacích kapacit firem. „My registrujeme především signifikantní nárůst kusových zásilek v řádu desítek procent, přičemž poptávka se neomezuje pouze na standardní čínské přístavy, jako jsou Shanghai, Ningbo, Yantian, Hong Kong či tchajwanský Kaohsiung, ale i na japonské, korejské a další na Dálném Východě," uvádí Michal Fraj, obchodní ředitel divize air&sea společnosti Gebrüder Weiss.

Jelikož značná část zásilek je pro automobilové či HIGH-TECH průmyslové odvětví, kladou importéři vyšší tlak na servis, minimalizaci rizik poškození a v neposlední řadě i na časový rámec celé dopravy. „K zajištění co nejlepšího přepravního servisu je nutno důsledně dodržovat režim pravidelného týdenního odplutí z přístavů a směřovat sběrné kontejnery co nejblíže zákazníkovi. Firma Gebrüder Weiss vykládá zboží na vlastních terminálech v Jenči u Prahy, Brně Syrovicích a v Ostravě, kde je přeloženo a již následující den doručeno koncovým odběratelům. Tento model nám dává možnost dosáhnout na stejný tranzitní čas jako u klasického celokontejneru," dodává Jakub Roubíček, ředitel námořní divize air&sea společnosti Gebrüder Weiss.

Na důležitých trasách si navíc Gebrüder Weiss sjednává se strategickými partnery fixní kapacity, což umožňuje praxí osvědčenou garanci nákladového prostoru. Sledování zboží pomocí nejmodernějších IT systémů a jednotné standardy kvality zaručují zákazníkům vysokou transparentnost a jistotu plánování. Takový model dopravy, kladoucí důraz na pravidelné dodávky, nižší nároky na cash flow, možnost uskladnění a následnou distribuci ke koncovým zákazníkům bez nutnosti se „dotknout zboží", se stává v současné době velice atraktivním i pro internetové obchody. Zákazník je totiž při využití tohoto způsobu přepravy zboží schopen lépe a pružněji reagovat na vývoj poptávky a případně operativně následující objednávku uzpůsobit aktuálním potřebám trhu.

Sběrnou službu z dálného východu do České republiky nabízí jako vysoce kvalitní produkt svého portfolia firma Gebrüder Weiss, která se již tradičně zaměřuje na poskytování nadstandardního zákaznického servisu a aplikaci nových trendů v dopravě do nabídky svých služeb.

www.gw-world.cz

KOMERČNÍ PREZENTACE