Pálená střešní taška TONDACH: V souladu s přírodou

Pálená taška bývá preferována z více důvodů. Pro někoho představují osvědčenou tradici, jiní ji preferují z důvodů vysoké odolnosti, další ocení designovou variabilitu. Mnoha lidem je sympatický rovněž fakt, že se jedná o výrobek ze 100% přírodního materiálu, jehož výrobní postup je zdokonalován stovky let. Pálená střešní taška je tak ekologická – a to jak na začátku svého životního cyklu (výroba), během dlouhých desetiletí užívání (neznečisťuje dešťovou vodu jedovatými látkami), tak na jeho konci (recyklace).

Vysoká odolnost a mrazuvzdornost pálené tašky

Fenomén odolnosti pálené tašky je obecně známý. Tradiční pálená taška bez problémů zvládá nepřízeň počasí, agresivní kyselé deště, UV záření i obrovský mráz. Věděli jste ale, že je třeba právě mrazuvzdornost každé šarže pálené střešní krytiny TONDACH laboratorně testována během 150 ti zmrazovacích cyklů? Díky tomu je tak zajištěna její spolehlivost i ve skutečně extrémních přírodních podmínkách.

Střešní krytina pro staromilce i příznivce moderního designu

Nabídka společnosti TONDACH, největšího českého výrobce pálené střešní krytiny u nás, umožňuje, aby si vybral člověk s jakýmkoli vkusem i domem. Máte několik set let starý památkově chráněný dům? Pak možnou volbou bude Bobrovka v režném provedení. Vlastníte-li řadový dům, pak s velkou pravděpodobností zvolíte tašku Brněnka nebo Hranice. Jste-li vyznavačem moderního designu a fandíte jednoduchým čistým liniím? V tom případě vás jistě zaujme nejnovější model pálené střešní tašky TONDACH s názvem Figaro 11.

Figaro 11 – nejnovější model pálené tašky, který vás nadchne

Pálená střešní taška s tímto poetickým názvem v sobě spojuje jak tradici, co se týče materiálu a způsobu výroby, tak vysoce moderní design. Taška Figaro 11 je specifická svým zcela plochým tvarem lícové strany. Vytváří tak elegantní moderní střechu s dokonale hladkou strukturou, ale zároveň je i velmi praktická. Jedná se o posuvnou tašku, která umožňuje jednoduchou a ekonomickou pokládku – na pokrytí jednoho metru čtverečního střechy je potřeba pouhých 10,9 kusů. Je tedy vhodná i pro rekonstrukce.

Jarní akce – sleva 30% na vybrané modely tradiční pálené tašky

Model Figaro v provedení černá engoba, stejně jako několik dalších vybraných modelů pravé pálené střešní tašky TONDACH navíc nyní můžete získat ve speciální jarní akci o celých 30% výhodněji. O které modely a v jakých provedeních se jedná?

Jak vzniká tradiční pálená střešní taška?

Samba 11 – červená engoba
Figaro 11 – černá engoba
Brněnka 14 – červená engoba
Stodo 12 – měděná engoba

Video z výroby: Jak vzniká pravá pálená střešní taška?
Zajímá vás, jak vlastně probíhá proces výroby pravé pálené střešní tašky TONDACH? Co všechno se děje s hlínou, než se v tradiční podobě tašek, jak je znáte, dostane na vaši střechu? Sledujte unikátní video ZDE.
Více informací o jednotlivých modelech, barevných provedeních i povrchových úpravách, stejně jako aktuálních cenových akcích a mnoho dalších zajímavostí najdete na www.tondach.cz.

Rodinný dům s taškou Stodo 12 s povrchovou úpravou měděná engoba získal 2. místo v soutěži Pálená střecha 2013 v kategorii Rodinné domy a obytné stavby.