V galerii praguekabinet, která sídlí v samém srdci Prahy a zaměřuje se na umění a design, si na své přijdou všechny vaše smysly.

Vizuální vjemy jsou zde samozřejmě na prvním místě. Začne to již venku u výlohy, v níž galeristka Gabriela Pecičová často obměňuje poutavé zátiší sestavené z nádherných váz z ručně foukaného murárského skla Venini, porcelánových sošek mnichovské manufaktury Nymphenburg nebo stříbřených svícnů od pařížského sochaře Arika Levyho a porcelánových dóz od známé italské značky Fornasetti. Pohledem skrz výlohu se vám uvnitř odhalí další spousta lákadel. Na centrální stěně zaujme okamžitě pozornost kolemjdoucích aranžmá proslulých dekorativních talířů s nekonečnými variacemi tváře operní pěvkyně Liny Cavaliery, jež se stala inspirativní múzou milánskému umělci Pierru Fornasettimu. A už vám kmitá pohled i nalevo a napravo, není divu, všude tu jsou pečlivě rozestavěny a rozvěšeny pozoruhodné umělecké a designové předměty. Nezbývá než vstoupit do tohoto skvostného interiéru, který navrhla architektka Ivanka Kowalski, a kochat se místním exkluzivním výběrem interiérových doplňků, obrazů, nábytku a soch od českých i zahraničních autorů.

Jakmile překročíte práh, v tu chvíli se naladíte do příjemných tónů hudby a vaše čichové buňky omámí vůně svíček, které pocházejí též od Fornasetti a mohou být zároveň i elegantním detailem, který ozvláštní váš domov. Dotýkat se některých předmětů se zde sice nedoporučuje (například u sochařských děl sklářského mága Františka Víznera návštěvníky místní milý personál vyzve k nasazení bílých rukavic), ale i tak ani váš hmat nepřijde o jedinečný zážitek. K pohlazení tu vyzývá například kolekce luxusních kimon z jemného hedvábí, již pro praguekabinet vytvořil mladý, ale již velmi úspěšný slovenský módní navrhář Miro Sabó, jenž nyní žije a pracuje v Praze. A co teprve, když si je vyzkoušíte na sobě. Jak vám sluší, můžete vidět hned v několika originálních zrcadlech pocházejících z dílny různých umělců, které praguekabinet zastupuje. Na zdech rozehrávají efektní kaleidoskop odrazů podobně jako z leštěného kovu prolamované plastiky Arika Levyho. Právě od něj si v galerii můžete pořídit také nápaditý skleněný svícen Mistic, který navrhl pro istanbulskou značku Gaia & Gino. Poslouží vám se stejnou elegancí i jako váza. Fantazii se samozřejmě meze nekladou, a tak do něj můžete naaranžovat svíčky a květiny zároveň.

A pokud máte rádi květiny a ozdobné rostliny v interiéru, nabídnou vám ve zdejší galerii i další nádherné vázy od předních světových tvůrců, tentokrát přímo ručně foukané sklářskými mistry z benátského ostrova Murano, kteří používají unikátní techniky dodnes zahalené přísně střeženým tajemstvím. V případě těchto váz - ostatně stejně jako u ostatních kousků z nabídky galerie - platí, že jsou výsledkem fascinující ho snoubení uměleckého talentu a kvalitního řemesla a vysoce ceněným sběratelským uměleckým předmětem. Mít či darovat něco krásného, jedinečného s takovouto přidanou hodnotou - co více si přát? Unikáty v praguekabinetu pohladí na duši, zamlouvají se pohledům, vyzývají k doteku… Umí obohatit váš interiér, vaši sbírku a tím pádem váš život. A to na velmi dlouhou dobu, jejich hodnota je totiž nadčasová.

KONTAKTY
praguekabinet
Platnéřská 13
110 00 Praha 1
Česká republika
PO – PÁ 11.00–19.00
SO 11.00–18.00
Tel.: +420 212 241 410
e-mail: info@praguekabinet.com
Web: www.praguekabinet.com

FB: http://www.facebook.com/praguekabinet

IG: http://instagram.com/praguekabinet


praguekabinet lze navštívit i mimo otevírací dobu na základě předem domluvené schůzky.

KOMERČNÍ PREZENTACE