Zkratka MSD není veřejnosti příliš známá. Přitom se pod ní ukrývá Metropolitní spořitelní
družstvo – největší záložna na českém trhu(www.imsd.cz). Družstvo nabízí svým členům již 14 let zhodnocení volných finančních zdrojů, a to prostřednictvím spořicího konta a termínovaných vkladů. V posledních dvou letech také výrazně posílilo svoji pobočkovou síť. V únoru jeho služeb mohou nově využívat obyvatelé Liberce, v dubnu se otevřela pobočka v Jihlavě a od 10. května bude MSD působit ve Zlíně. Můžete ho tak naleznout již v 10 krajských městech, v tomto roce se otevření pravděpodobně dočká i Ústí nad Labem.

A proč jsou produkty MSD tak oblíbené?

Spořicí konto má charakter běžného účtu, ale zhodnocení vkladů je na něm velice atraktivní. 2,1 % p. a. platí pro každého, bez ohledu na výši vložené částky. Peníze máte kdykoliv k dispozici a smlouva se uzavírá na dobu neurčitou.(odkaz na produkt: http://www.imsd.cz/sporici-konto)

U termínovaných vkladů se roční zhodnocení pohybuje od 2,4 do 4,1 %. V tomto případě záleží na délce a výšce vkladu. Začátkem května MSD upravilo dvě pásma v sazebníku tak, aby klienti/členové snáze dosáhli na vyšší zhodnocení svých peněz (www.imsd.cz/urokove-sazby).

U obou produktů je založení, vedení a zrušení účtu stejně jako převody vkladů a úroků zdarma. Důležité je také zmínit, že všechny vklady jsou stejně jako u bank ze zákona pojištěny, a to do výše 100 000 EUR včetně úroků.

Jaký je tedy rodíl mezi bankou a družstvem?

Zatímco pro banku jste zákazníkem, u družstev se stáváte přímo jejich podílníkem/členem. Vstup do Metropolitního spořitelního družstva se pojí se zaplacením základního členského vkladu ve výši 100 Kč. Tento podíl se Vám však při odchodu z družstva vrací, v případě MSD v současnosti dokonce se zhodnocením, které vzniká na základě pozitivních hospodářských výsledků.

KOMERČNÍ PREZENTACE