Psal se počátek devadesátých let a vystudovaná učitelka ruštiny a výtvarné výchovy přemýšlela o svém dalším směřování: „Během studií jsem náhodně objevila na automobilových závodech krásné barevné úplety, které mě inspirovaly k vytvoření první kolekce hraček pro mou diplomovou práci". A díky úspěchu ve studentské soutěži, založila s manželem v roce 1993 společnost Noe specializující se na výrobu textilních hraček.
Jak ovšem pan Vladimír Beckert po letech vzpomíná, samotné začátky podnikání byly poměrně krušné: „Dlouho jsme si vypláceli minimální peníze. K obratu začalo docházet v době, kdy jsme pochopili, že musíme hledat zákazníka, který dokáže ocenit, jak vzhled hračky, tak i její didaktickou hodnotu. Martina tehdy vymyslela cpané hračky – maňásky." Prvními zákazníky se tak staly mateřské školky. Díky tomu, že hračky dokáží děti oslovit a zároveň se s nimi pedagogům dobře pracuje, došlo k poměrně rychlé expanzi firmy.

OSUDOVÝ ZLOM
Byznys manželů Beckertových se tak začal rychle rozrůstat. K maňáskům postupně přibývaly další výrobky jako pohádkové čepičky a kostýmy, molitanové stavebnice, kapsáře, reklamní maskoti a v neposlední řadě i licenční postavičky. Kdo by neznal žížalu Jůlii nebo TV skřítka Františka a Fanynku. Obrovský úspěch a skutečný zlom firma zaznamenala hlavně v případě červeného medvídka Kukyho, hrdiny známého filmu Jana Svěráka. Dnes firma exportuje svoje výrobky hlavně do Evropy, úspěch však sklidila i v dalekém Japonsku.

HRANÍM PRO RADOST
Beckertovi navíc zmiňují co je i po tolika letech na podnikání baví. „Motto na našich stránkách zní: Noe hračky pro radost. Když vidíte radost a zaujetí dětí při hře s našimi hračkami, tak to je přesně to, co nás těší nejvíce. Naše hračky a kostýmy dětem vydrží po celé jejich dětství. Tento rok jsme navíc měli možnost zapojit se do kampaně společnosti O2 Oceňujeme malé podnikání. Věříme, že se nám díky ní podaří oslovit další zákazníky" dodávají.