Stále více lidem není lhostejné, kde mají uloženy své úspory. Běžný bankovní účet nenabízí téměř žádné zhodnocení, proto lidé častěji volí uložení svých peněz na spořicích účtech .
Ty mají několik výhod – peníze máte kdykoli k dispozici a navíc se zhodnocují na rozdíl od běžných účtů zajímavou sazbou.
Z nezávislého srovnání výnosů spořicích účtů společnosti Scott&Rose vyplynulo, že mezi nabídkami bank jsou propastné rozdíly. Na výnosech z uložených 300 tis Kč se jedná o tisíce korun ročně rozdílu a při uložené částce v řádech milionů se jedná o nezanedbatelné desítky tisíc korun.
Například u vítězného spořicího účtu FÉR spoření Sberbank přinese uložených 300 000 Kč ročně klientovi 4 170 Kč a při uložení 5 000 000 Kč získá 56 527 Kč za rok. Vzhledem k tomu, že výnosy ze spořicích účtů zejména velkých bank se blíží limitně nule, dává dobrý smysl uvažovat, kde máte peníze uloženy.


Nezávislé srovnání výnosů spořicích účtů (analýza Scott&Rose, 5. února 2014)*


Částka 300 000 Kč, doba spoření 1 rok

* V případě, že banka má v nabídce více produktů, byl vybrán ten nejvýhodnější


V různých nezávislých srovnáních jsou dlouhodobě označovány za nejvýhodnější na českém bankovním trhu spořicí účty od Sberbank, banka drží sazbu 1,63 % již 17 měsíců. Sazby banka navíc poskytuje všem bez jakýchkoli dodatečných podmínek. Nejvyšší sazba na trhu 1,63 % u FÉR spoření je nově garantovaná pro částky do 300 000 Kč. Bezkonkurenční sazby pro vysoké úložky do 5 mil. Kč nabízí i Spořicí účet GARANCE 2016, vážená sazba se u této částky činí 1,33 %. Další výhodou je i zcela nový eShop, který klientům umožní založení spořicího účtu během pár minut bez nutnosti návštěvy pobočky.

KOMERČNÍ PREZENTACE