Úkol zněl jasně – po dobu jednoho týdne každý večer zkusit místo typického pytlíku chipsů něco jiného. Redakce se rozdělila na dva základní tábory: pivaře a vinaře. Každá tato skupinka hledala vhodnou pochoutku ke své večerní dvojce či točenému. K nemalému podivu všech zúčastněných jsme skutečně každý nalezli svého favorita. Během týdne nenastal jediný slabší večer, kdy bychom chuťové buňky nevydráždily na maximum. I přesto, že jsme se drželi pouze výrobků firmy ATLANTIK PRODUKT Třešňák s.r.o., vybírali jsme každý den z více než šedesáti možností.
Strategickou surovinou rybích produktů jsou mořské ryby dovážené z Norska a Kanady, které se jakostně řadí do třídy nejvyšší kvality. Opravdu toto tvrzení zní z nutričního hlediska o něco lépe než, že strategickou surovinou naší večerní pochoutky je palmový olej. Navíc je společnost držitelem MSC, což spotřebiteli garantuje, že výrobky ATLANTIK PRODUKT Třešňák s.r.o. splňují podmínkyhermelín pro udržitelný rybolov a nedevastují tak rybí ekosystémy. Dalším velmi milým překvapením bylo, že i po uplynutí zkušebního týdne jsme si výrobky začali nosit jako svačinky a obědy s sebou do práce. Nutno podotknout, že i po dalších dvou týdnech jsme dokázali objevovat další a další produkty, které ještě znovu a znovu překvapily. Zabrousili jsme i do sortimentu lahůdkářských produktů a znovu se nechali okouzlit klasikami jako je nakládaný hermelín s česnekem či olomoucké tvarůžky.

závitky

Nápaditý design, kvalitní suroviny, lahodná chuť bez použití oxidu siřičitého, 100% výroby v České republice.


Jak pivaři, tak vinaři se vždy většinově shodli a vybrali pro daný den favorita. Výsledky našeho testu jsou shrnuty v následující tabulce.

Pivaři Vinaři
Pondělí Rybí salát „Oheň" Rybí salát s jogurtem
Úterý Závitky á la losos s tvarůžky Sleďová očka se sýrem
Středa Pikatní sleďové řezy s česnekem Salát ála krab
Čtvrtek Pepřenky Lahůdkové sleďové závitky s feferonkou
Pátek Matjesový salát s žampiony kořeněný Uzený tolstolobik
Sobota Rybí peprnice Uzený kapr
Neděle Matjesové filety s česnekem kořeněné Sleďové řezy ve smetanové omáčce

O naprostý kousíček uniklo místo v naší TOP tabulce Závitkům á la losos s feferonkou a Sleďovým řezům v hořčičné omáčce. I přes různá bydliště nikdo ze zúčastněných neřešil problém s dostupností výrobků. Všechny zmíněné lahůdky jsou k dostání v běžné obchodní síti.

sleďové řezy

Sleďové suroviny dovážené především z Norska jsou uznávané jako jedny z nejkvalitnějších.


Závěrem snad zbývá zdůvodnit, proč jsme si vybrali právě výrobky pana Třešňáka a ATLANTIK PRODUKT. Jedná se o tradičního českého výrobce, který splňuje moderní zásady bezpečnosti a kvality potravin (HACCP, IFS) a jehož produkty jsou na trhu již téměř 20 let. Za nás rozhodně palec nahoru a u těchto specialit ještě nějaký ten večer zůstaneme.

štrycle

Více informací naleznete zde: http://www.atlantikprodukt.cz/

KOMERČNÍ PREZENTACE