Sirup Swetiva s oligofrutózou představuje novou generaci sladidla obsahujícího vlákninu. Je postaven na bázi oligofruktózy.Oligofruktóza je forma sacharidu, který nezvyšuje hladinu cukru v krvi. Je to ideální sladidlo pro diabetiky.Další předností oligofruktózy je, že minimálně metabolizuje a má tedy nižší obsah energie(kJ) ve srovnání s typickými cukry. Sirup Sweetiva má energetickou hodnotu 669 kJ na 100 g. Ve srovnání se sirupem z agáve nebo javoru má přibližně méně o 45 % kalorií, o 82% méně karbohydráz a o 95% méně cukru.


Sirup Sweetiva s oligofruktózou a stevií je nejen ideální sladidlo pro diabetiky, ale může pomoci obézním nebo lidem s nadváhou. Má vysoký obsah rozpustné vlákniny- až 63%. Zpomaluje vstřebávání sacharidů, nezvyšuje hladinu cukru po jídle a má také vliv na snížení LDL cholesterolu v krvi. Podporuje pocit plnosti a tím i pokles příjmu potravy. Má nejnižší glykemický index z užívaných sladidel. Je bez lepku a mléčné kyseliny a tím vhodný i pro osoby s celiákií. Je to moderní účinná alternativa medu a cukru.


Pro zažívání je sirup Sweetiva přínosný tím, že stimuluje růst bifidobakterií ve střevech, které pomáhají absorbovat některé živiny a zabraňují růstu škodlivých bakterií.
Sweetiva sirup je ideální pro pečení, vaření,do jogurtů,na jahody či lívance,na chléb místo medu apod.Rychle se rozpouští v nápojích.
Jedná se o výrobek,který pomáhá a zpříjemňuje život diabetikům a lidem trpícím nadváhou a obezitou.Má výbornou chuť a chutná všem.
Bližší informace na www.abena.cz
MUDr.Šárka Andělová,CSc

KOMERČNÍ PREZENTACE