Mnoho variant připojištění nabízí například portál pro porování autopojištění Pojistitel.cz (www.pojistitel.cz), jehož zástupci nám celou problematiku připojištění čelního skla vysvětlili.                                                            
                                                          
V první řadě je dobré zmínit, že čelní sklo je nepostradatelnou součástí každého auta a zároveň je částí nejrizikovější. Snadno a rychle se může poškodit kdekoliv na silnici.
Příčinou mohou být odlétávající kamínky či jiné nečistoty z projíždějících aut, které nelze nijak ovlivnit a na našem skle se najednou objeví vyražené jamky a praskliny. V případě jeho nepojištění jste nuceni jeho opravu či výměnu hradit sami. Možností je samozřejmě spoléhat na to, že zastavíte vůz, který Vám to způsobil, aby to i ze svého povinného ručení uhradil.
Myslíte, že je pravděpodobnost, abyste toho dosáhli? Tuto možnost snižuje i fakt, že by daný dostižený řidič přišel o své slevové bonusy. Z toho vyplývá, že pokud to nechcete platit ze své kapsy, je jednodušší si sjednat výhodné připojištění.
Pojišťoven, které nabízejí připojištění čelního skla je spousta, ale Vám jde především o úsporu času a peněz, což na běžných pobočkách nezískáte. Proto je tu modernější a hlavně levnější způsob připojištění online, který se snaží maximálně vyjít vstříc svým zákazníkům.
Jsou jimi například zmíněný portál Pojistitel.cz www.pojistitel.cz nebo Exprespojistka.cz www.exprespojistka.cz kde si za pár minut s pomocí špičkově vyškolených pracovníků sjednáte připojištění přímo Vám na míru. Spolupracují s nejsilnějšími partnerskými pojišťovnami, jakými jsou např.

Česká pojišťovna bez spoluúčasti krytí na 7000 Kč za 600 Kč krytí na 20000 Kč za 1000 Kč  
AXA spoluúčast 20%,minimálně 1000 Kč krytí na 20000 Kč (vztahuje se na všechny skla) za 540 Kč     
Slavia  spoluúčast  500 Kč krytí na 10000 Kč za 750 – 850 Kč (dle vybraného produktu)    
Wüstenrot spoluúčast 10%,minimálně 500 Kč krytí na 5000 Kč za 500 Kč krytí na 10000 Kč za 900 Kč krytí na 20000 Kč za 1500 Kč