První věc, kterou potřebujete při zahájení podnikání, je kupodivu razítko. Tenkrát mne nemile překvapilo, že jeho výroba trvá měsíc. Shodou okolností jsem objevil hned následující týden inzerát v novinách, který nabízel kompletní technologii," vzpomíná Karel Hainz. Nadšený podnikatel-začátečník neváhal a výrobní stroj na razítka koupil. Do dvou měsíců s kolegy vyráběl razítka v jeho nové firmě HAINZ. O necelých deset let později si firma pořídila moderní laserové značící stroje a pustila se do potiskování reklamních předmětů.

NOVÉ TISÍCILETÍ PŘINESLO POVODEŇ, ALE I ROZŠÍŘENÍ SORTIMENTU
Základní provozovnu, která sídlí na Střekovském nábřeží v Ústí nad Labem, v roce 2002 postihla povodeň. Následky byly katastrofální. To, že se ji podařilo vzkřísit, považuje Karel Hainz za svůj největší úspěch. S novým tisíciletím zaznamenala firma i poptávku po sportovních trofejích a nasměrovala do této oblasti většinu obchodněvýrobní kapacity. „Pro prodej sportovních trofejí a pohárů máme obchody v Ústí nad Labem a Pardubicích a samozřejmě firemní e-shop. Stali jsme se jedním z významných dodavatelů v tomto oboru na českém trhu a zároveň jsme uplatnili naše ambice na vývoz do Evropské unie," uvádí Karel Hainz.

FIRMA LETOS OSLAVÍ 25 LET NA TRHU
Firma, ve které v současnosti pracuje třináct zaměstnanců, Hainzova manželka a jeho synové, si nejvíce cení medailí, které dodávala pro české olympioniky. S reklamními předměty firmy HAINZ se mohli po léta setkávat návštěvníci karlovarského filmového festivalu. Účastníci recepcí na Pražském hradě zase konzumují nápoje ze skla a porcelánu Karla Hainze.
„Letos se zaměstnanci slavíme 25 let. Jsme rádi, že jsme se při této příležitosti mohli zapojit do kampaně společnosti O2 Oceňujeme malé podnikání, díky které se nám snad podaří oslovit nové zákazníky," dodává spokojený podnikatel.