Značka Dakon funguje na českém trhu víc jak 60 let. Dnes je Dakon součástí skupiny Bosch, ale vývoj a výroba zůstává nadále v původním závodě v Krnově a nedalekém Městě Albrechtice.

Nyní Dakon uvádí na trh nový ocelový automatický kotel. Jde o první produkt, který použil zcela nové kotlové těleso. Toto těleso bude postupně použito v celé řadě nových kotlů, což nám opět zajistí vysokou sériovost výroby a zákazníkovi přinese prvotřídní kvalitu a bezpečnost.

Značka Dakon funguje na českém trhu víc jak 60 let. Kotel se bude dodávat ve 3 jmenovitých výkonech – 15, 20 a 25 kW, které pokryjí nároky na teplo valné většiny rodinných domů. Významné je především rozšíření nabídky směrem k menším výkonům. To uvítají ti, kteří mají nová těsnější okna nebo zateplený dům a tepelná ztráta jejich domu je tak výrazně nižší, než bývalo dříve obvyklé. Kvalitní regulace dokáže spalovat s vysokou účinností i při snížení výkonu pouze na 30 % maxima, takže provozní výkon nových automatů se může pohybovat od 4,5kW do 27 kW.

Pro kotel byl vyvinut nový PID regulátor, který vychází ze zkušeností získaných při produkci litinového FB2 Automatu. Regulátor nabízí všechny důležité funkce potřebné pro spolehlivý chod automatického kotle a otopného systému. Provozní stavy regulátor zobrazuje na LCD displeji a logika ovládání je postavena tak, aby po prvotním nastavení servisním technikem při uvedení kotle do provozu, měl uživatel co nejméně starostí. Jde konec konců o automatický kotel.

Kotel je určen pro spalování uhlí nebo peletek. Palivo se nakládá do zásobníku o objemu 240 litrů. V základním provedení je zásobník dimenzován pro třídenní zásobu paliva u typu 25 kW a pětidenní pro typ 15 kW. Pokud to dovoluje výška stropu v kotelně, je možné zásobník dodatečně zvětšit pomocí dodávaného nástavce a navýšit tím kapacitu ještě zhruba o polovinu.

Kotel je vyráběn v pravolevém provedení, takže to, zda zásobník bude namontován vlevo nebo vpravo od kotle, se můžete rozhodnout až při samotné instalaci v kotelně.

Bosch Termotechnika s.r.o., obchodní divize Dakon

Komerční prezentace