Čtyři týdny dovolené vám nestačí, a rádi si ji proto doplňujete o prodloužené víkendy na zajímavých místech? Pak patříte mezi stále se zvyšující počet těch, kteří si oblíbili kratší víkendové pobyty . K nejoblíbenějším přitom patří wellness na horách či lázních a aktivní pobyty spojené s cyklistikou nebo turistikou. Tyto údaje vyplývají ze statistik slevového portálu Slevoteka.cz, který se specializuje na pobytové zážitky. Nejoblíbenější je podle něj ubytování na 2 noci o víkendu, díky čemuž si lidé mohou takových minidovolených užít v průběhu roku více. Seznamte se s nabídkou nejzajímavějších pobytů pro letošní léto.

1) Wellness pobyty ve Vysokých Tatrách
Prozkoumávání vrcholků tatranských hor, procházky nádhernou přírodou i návštěvy tamních kolib patří k oblíbeným letním aktivitám českých turistů. Tatry ovšem neskýtají pouze jedinečná panoramata, ale také příjemné wellness pobyty na čerstvém horském vzduchu. Obě rekreační aktivity lze přitom snadno spojit dohromady. Například v Tatranské Lomnici najdete ubytování s wellness programem i kabinovou lanovkou přímo v obci, která vás zaveze na Skalnaté pleso. Toto morénové jezero se zelenou okolní přírodou, které se rozprostírá na úpatí Lomnického štítu ve výšce 1 754 m n. m., patří ke zdejším chloubám. „Při večerní procházce po Lomnici se můžete vypravit ale také k zotavovně Morava, kterou navrhl známý brněnský architekt Bohuslav Fuchs. Budova se objevila například ve filmu Anděl na horách," doporučuje Lukáš Przybylski ze slevového portálu Slevoteka.cz.
Rady: Dejte si pozor na počasí. Hory jsou v tomto ohledu nevyzpytatelné a během krátké chvíle vás může přepadnout bouřka. Než vyrazíte na túru, zjistěte si, jak bude. Pro bezpečnost se také zapište do knihy vycházek a výstupů a v mobilu vždy mějte uložené číslo na tísňovou linku horské služby 18 300.
Tip: Skvělý relax najdete ve čtyřhvězdičkovém hotelu Tulipán v Tatranské Lomnici za cenu 3 220 Kč. Že se jedná o kvalitní ubytování, svědčí i jeho umístění v TOP 30 slovenských hotelů. Jeho součástí je wellness areál s několika různými saunami.

                                        CHCI VĚDĚT VÍCE


2) Víkendové pobyty pro celu rodinu v pohádkových jižních Čechách
Nemáte chuť na wellness a raději byste vyrazili do přírody? Krásná zákoutí, nádech historie i nenáročný rovinatý terén pro velké i malé cyklisty nabízejí jižní Čechy. Ty společně se svým krajským městem patří mezi oblíbené tuzemské destinace. České Budějovice jsou díky své strategické poloze skvělým výchozím místem pro výlety. Objevte jihočeská kouzla, jako jsou četné rybníky a třeboňská rašeliniště, zoologická zahrada s klokany, nedaleká hora Kleť, známé budějovické památky nebo hrady a zámky, mezi nimiž najdete zříceninu Dívčí kámen, letohrádek Kratochvíle i Červenou Lhotu známou z pohádky o Zlatovlásce.
Tip: Užijte si víkendový pobyt o prázdninách pro celou rodinu v Českých Budějovicích za výhodných 3 799 Kč


                                         CHCI VĚDĚT VÍCE


3) Wellness pobyty pro dva v Mariánských Lázních
Nejen hory, ale i poklidné lázně v západních Čechách lákají k příjemnému odpočinku. Víkendový pobyt v Mariánských Lázních si užijete nejlépe ve dvou. Posezení v některé z útulných kaváren na historické novobarokní kolonádě stejně jako stovka minerálních pramenů slibují nezapomenutelný zážitek. Navštívit kromě toho můžete i nejstarší výletní kavárnu, což byl původně mlýn, nebo nejstarší lázeňskou budovu, která sloužila k léčebným kúrám už roku 1710 a v níž se urodila myšlenka založení tohoto lázeňského města.
Tip: Wellness pobyt pro dva v Mariánských Lázních je krásný dárek pro vás i vaši drahou polovičku. V ceně 4 390 korun je zahrnuto ubytování na 2 noci a až 10 léčebných a wellness procedur.


                                      CHCI VĚDĚT VÍCE


4) Víkendový pobyt pro dva ve Špindlerově Mlýně
Kdo nenavštívil alespoň jednou nejvyšší horu republiky, není správný Čech. Vyšlápněte si na Sněžku a projděte se po Špindlerově Mlýně - Krkonoše budete mít jako na dlani. Čeká na vás také pramen řeky Labe a další přírodní zajímavosti. Na své si přijdou i golfisté či hráči tenisu. Na rozdíl od zimy je v Krkonoších v letních měsících méně turistů, proto si můžete vychutnat příjemný klid v některém z romantických zákoutí.
Tip: Odměňte své pracovní nasazení víkendovým pobytem pro dva ve Špindlerově mlýně za bezkonkurenčních 3 199 Kč. Součástí pobytu je i volný vstup do hotelového Spa & Relax centra.


                                        CHCI VĚDĚT VÍCE


5) Romantický Řím: prázdninový pobyt pro dva
Staňte se alespoň na chvíli Audrey Hepburnovou a prožijte své Prázdniny v Římě. Italská metropole a její nejznámější pamětihodnosti i chaotický denní kolorit umožní jedinečný a autentický zážitek. Domů se určitě nevracejte dřív, než ochutnáte pravou italskou zmrzlinu, domácí pastu nebo jeden ze stovky druhů pizzy. „Pokud si chcete užít atmosféru skutečného Říma, raději odbočte z hlavní třídy a vyhněte se turistickým restauracím. Dobrou volbou jsou například trattorie v bohémské čtvrti Trastevere," popisuje Lukáš Przybylski.
Rady: Ohlídejte si dobře svá zavazadla i peněženky. V Římě totiž nenechavé zloděje jen stěží rozpoznáte od běžných cestujících na skútru. Touto technikou strhávají kabelky z ramene a během chvilky jsou pryč.
Tip: Vychutnejte si Itálii do sytosti a seznamte se během 5 dnů s Římem, Vatikánem, sopkou Vesuv, Pompejemi, Neapolí i ostrovem Capri. Za pobyt pro jednoho zaplatíte pouhých 3 999 Kč


                                        CHCI VĚDĚT VÍCE


●●●●●
O portálu Slevoteka.cz

Slevoteka.cz je web kolektivního nakupování. Jako první v ČR přišla s vymezením nabídky na víkendové pobyty a zážitky. Projekt kolektivního (hromadného) nakupování je vyzkoušený model ze zahraničí, který se prosazuje i v ČR. Prokázal, že nejen funguje a je bezpečný, ale také že přináší kvalitní služby, zážitky a odpočinek s výraznou slevou.

Kontakt

Lukáš Przybylski
obchodní ředitel Slevoteka.cz
mobil.: 608 919 838
e-mail: lukas.przybylski@slevoteka.cz
Olomoucká 704/174, 627 00 Brno

KOMERČNÍ PREZENTACE