Pro pěstování rostlin BEZ CHEMIE je zajímavá NOVINKA 2014, přírodní přípravek Kouzlo Přírody ACM CANELA. Jedná se o přírodní přípravek založený na bázi extraktu ze skořicového oleje. Přípravek je jedinečný v jeho silných přírodních účincích na rostliny. Je určen také pro ekologické pěstování (má certifikát pro ekologické zemědělství).

Silné přírodní účinky

Přípravek:
• Zvyšuje odolnost rostlin proti abiotickým činitelům (zlepšuje vitalitu po krupobití, mrazech, suchu, vlhku, mechanickém poškození apod.),
• zlepšuje vitalitu rostlin,
• účinkuje proti mšicím, molici skleníkové, sviluškám a třásněnkám (aplikace postřikem) na všech rostlinách a má také repelentní účinek na háďátka (aplikace zálivkou)
• nezpůsobuje fytotoxicitu na rostlinách a je bez ochranné lhůty

Pomocník pro celý rok

Připravek lze používat:
• celoročně na pokojové rostliny nebo bylinky pěstované v bytech,
• v zimě (na přezimující muškáty – často je napadají mšice),
• na jaře na ovocné stromy jako první postřik proti přezimujícím škůdcům,
• v průběhu sezóny (jaro až podzim) na jednotlivé napadené rostliny – zelenina (paprika, rajčata, okurky, ředkvičky, aj.), bylinky, okrasné venkovní rostliny (rododendrony, ibišky, aj.), balkónové rostliny (muškáty, petúnie, aj.), ovocné dřeviny a drobné ovoce (slivoně, třešně, jabloně, hrušně, rybízy, angrešty, aj.)

Velmi nízké dávkování

Nový přípravek je šetrný nejen pro životní prostředí a pro rostliny, ale také pro vaše peněženky. Pro účinný postřik vám postačí velmi nízké dávkování.

Listová aplikace (postřikem proti škůdcům): 7,5 až 10 ml / 10 l vody / 100 m2

Kořenová aplikace (zálivkou repelentně proti háďátku) : 60 až 80 ml / 10 l vody / 100 m2

Pro většinu škůdců je účinná již první aplikace. V případě potřeby je možné po 15 dnech postřik opakovat.

Výsledky byly testovány

Přírodní produkt KP ACM CANELA byl v ČR testován v akreditovaných laboratořích s cílem vyhodnotit účinnost vůči mšicím, molici skleníkové, sviluškám a třásněnkám ve skleníku. Byl testován také ve společnosti AgroBio Opava.

Testovacími plodinami byly napadené muškáty (mšice, molice skleníková, třásněnka, sviluška), paprika (mšice), rajčata (mšice a molice) a petunie (mšice). Ve všech pokusech (laboratorní pokusy, a ve společnosti AgroBio Opava) byl účinek na uvedené škůdce statisticky průkazný a účinnost přírodního přípravku KP ACM CANELA na uvedené škůdce je srovnatelná se standardními chemickými přípravky.

I přes silné napadení papriky mšicemi došlo k rychlému vyhubení mšic již po dvou dnech. Při napadení petunií mšicí a také rajčat a plevele kolem nich molicí skleníkovou byli škůdci vyhubeni již po jedné aplikaci přípravkem ACM CANELA.

Více informací, včetně videa u aplikací novém přírodním přípravku KP ACM CANELA najdete na www.agrobio.cz nebo na www.kouzlaprirody.cz.

Mšice na petúniích

Mšice na petúniích

Mšice na petúniích