Víte, že…
Potraviny s vysokým podílem tuků (lipidů) podléhají rychlému stárnutí. Mezi tyto potraviny patří zejména ořechy a olejnatá semena, které jsou oblíbenou pochutinou na našich stolech. Aby se k nám ořechy dostaly čerstvé a v dobrém stavu, je třeba je uložit do správného obalu. Právě podle balení se můžete v obchodech snadno orientovat, abyste si zvolili jen kvalitní produkty, které vás po rozbalení nezklamou. „Je dobře, že stále více dbáme na kvalitu a čerstvost potravin. Nesprávně uložené ořechy a semena totiž mohou rychle ztratit své zdraví prospěšné vlastnosti. Zákazníci se nás proto často ptají, jak mají tyto pochutiny správně uchovávat a jaké obaly jsou nejvhodnější," upozornila Jana Kremlová, generální ředitelka společnosti ALIKA, která je předním tuzemským výrobcem pražených ořechů.


Polypropylenový obal
Jde o klasický průhledný sáček, který je většinou opatřen etiketou. Polypropylenové obaly jsou nejlevnější variantou, ale pro uložení ořechů nebo semínek jsou nedostatečné. Není v nich možné zajistit delší dobu trvanlivosti. Potraviny v těchto obalech rychle stárnou a ztrácí své vlastnosti, takže si na nich moc nepochutnáme.
Metalizovaný obal
Tento druh obalu známe z obchodů jako potištěný sáček, který má z vnitřní strany stříbřitou vrstvu. Oproti polypropylenovým obalům chrání potraviny před světlem a zajistí jim až dvojnásobnou dobu trvanlivosti.

Aby ořechy či jiné pochutiny dobře chránil, je třeba použít ochrannou atmosféru uvnitř sáčku, a to například dusíkovou. Pro spotřebitele je nevýhodou, že potraviny v metalizovaných obalech nevidí.

Vakuový obal
Vakuovaný obal můžeme na pultech obchodů vidět jak v podobě celopotištěného sáčku, tak průhledného jen s etiketou. Sáček neobsahuje vzduch, takže na první pohled vidíme přesný obsah ořechů či semen v balení. Nekupujeme tedy zajíce v pytli. Trvanlivost je v případě tohoto obalu trojnásobná. Přitom balení neobsahuje žádné přidané látky, jako je dusík nebo známá éčka. Vakuování je navíc šetrné k samotnému jádru, protože se ořechy o sebe neotloukají. Ale i vakuovaný obal má své nevýhody. Toto balení je totiž velice křehké, potraviny nejsou chráněny proti nárazům a nešetrnou manipulací v obchodech mohou být poškozeny.
Vakuová plechovka
V regálech se suchými plody vedle sáčků s ořechy jsou samozřejmě i plechovky. Proč jsou právě plechovky stále oblíbenějším obalem na ukládání oříšků a dalších pochutin? Stejně jako sáček chrání potraviny proti světlu a poškození jader. Plechovka je však navíc odolná proti nárazu a potraviny v ní nejsou náchylné k poškození. Na náš stůl se tak dostanou v přesně tom stavu, v jakém byly do plechovky uloženy. 

Navíc již nepotřebujeme další nádobí k servírování. Nesnězené oříšky pak můžeme v plechovce opět uzavřít a chránit proti vlhkosti a světlu. Díky svým vlastnostem plechovka ochrání potraviny mnohem déle. Oproti běžnému sáčku prodlouží dobu minimální trvanlivosti až o čtyřnásobek.

Skutečnost, že kvalita potravin je pro české spotřebitele stále důležitější, dokládá vysoká poptávka po suchých plodech uložených ve vakuových plechovkách. „I přes vyšší cenu plechovky jsou naším nejprodávanějším výrobkem KK arašídy uložené právě v tomto obalu. Zákazníci totiž oceňují stabilní kvalitu a dostatečně dlouhou dobu minimální trvanlivosti," uzavřela Jana Kremlová ze společnosti Alika s tím, že zákazníci v dnešní době často kupují již prověřené kvalitní potraviny a cena pro ně není tím rozhodujícím faktorem.

Přehled trvanlivosti

Balení Arašídy pražené v oleji
Polypropylenový sáček trvanlivost: 3 měsíce
Metalizovaný sáček trvanlivost: 6 měsíců
Vakuovaný sáček trvanlivost: 9 měsíců
Vakuovaná plechovka trvanlivost: 12 měsíců


*čerpáno z archívu odd. kvality společnosti ALIKA a.s. na základě metody rancimat – určovaní trvanlivosti dle žluklosti tuků

KOMERČNÍ SDĚLENÍ