Proč všichni milují Ray Bany?

Klasika, kvalita, styl a nadčasovost – to jsou důvody, proč se Ray Ban drží na špičce módního průmyslu. Původně byly vyvinuty pro americké piloty. A tolik jim slušely, že si je začali pořizovat i obyčejní smrtelníci. Netrvalo dlouho a stala se z nich módní ikona. Dnes tuhle značku vlastní italská firma Luxottica. A Italové módu vážně umí. Kromě klasických barev a materiálů Ray Ban inovuje barvy a potisky, pořád ale platí jedno a to samé – nadčasový a opravdu slušivý design plus kvalitní zpracování a použití tradičních materiálů. To dělá z Ray Banu opravdový evergreen.

Které brýle Ray Ban se nejvíc nosí?

Bestesellery jsou hned dva. To proto, že oba opravdu sluší skoro každému obličeji. Skvělé jsou dva původní a nadčasové tvary: Aviator i Wayfarer. Jsou to dokonalé, vyvážené tvary. Bez přehánění – sluší opravdu každému tvaru obličeje. Je jen na vás, které si ke svému stylu vyberete. Masivnější plastové nebo tenoučké kovové? A barva skel záleží jen na barvě vlasů nebo náladě – klasická šedočerná nebo trendové zrcadlovky v modré?

Sluneční brýle Ray Ban Aviator - tenké kovové „pilotky" – jsou asi nejznámější sluneční brýle Ray Ban v historii. A kdo by si to nepamatoval? Nosil je Tom Cruise ve filmu Top Gun! V oblibě je i má herec Johnny Depp, Arnold Schwarzenegger, Julia Roberts nebo Angelina Jollie a miloval je Michael Jackson.

Unisex sluneční brýle: Ray Ban 3025 L0205 AVIATOR LARGE METAL

Ray Ban Wayfarer jsou další univerzální model – sluší každému tvaru obličeje. Tyto plastové brýle vznikly už roku 1957 v černé barvě, ale až po třech letech se tenhle model začal masivně prodávat. Obrovskou popularitu si Ray Ban Wayfarer získal díky filmu Riskantní podnik, kde hrál hlavní roli Tom Cruise. Dnes je velmi rád nosí Johny Depp, Robert Pattinson a v 80. letech jsme je mohli zase vidět i na Michaelu Jacksonovi. Jako sluneční, ale i dioptrické brýle se dnes vyrábějí v nejrůznějších barvách, s potisky a s různě barevnými skly.

Unisex sluneční brýle: Ray Ban 2132 901 NEW WAYFARER


Čtěte dál: Vyberte si v pohodlí domova i vy svoje nové brýle Ray Ban. Jde to snadno. Online.

A co má Ray Ban nového? LiteForce!

Nejžhavější novinka Ray Ban nese jméno LiteForce. Když tuhle slovní hříčku vyslovíte v angličtině /laitfors/, podobá se dvěma slovům: lehký a síla. A to je přesně ono. Tyhle brýle jsou opravdu neskutečně lehké a přitom silné a odolné. Sluneční a nově i dioptrické brýle LiteForce - jsou lehké, jemné a moderní.

Dámské dioptrické brýle: Ray Ban LITEFORCE

Vyrábějí se ze speciálního plastu, který se původně používal v leteckém průmyslu. Sluneční wayfarerky si tak zachovaly svůj typický tvar, ale výrazně se snížila jejich váha. Bestsellery přetrvávají a budou se nosit pořád, ale i přesto se v posledních letech brýle dost odlehčily.

Čtěte dál: Ray Ban je originál – a jak ho poznám?

KOMERČNÍ PREZENTACE