Jenže znáte to: hodně práce, málo času a taky pár přebytečných kilogramů. Výmluv mám v zásobě spoustu.

Chce to novou motivaci. A s ní mi může pomoci nový fitness náramek Garmin vívofit.

O co jde?

Garmin vívofit monitoruje pohybové aktivity: denní, ale i ty noční. A to je docela prima. Pokud se totiž v noci, stejně jako já, budíte s plným močovým měchýřem, jste díky cestě na toaletu o kousek blíž svému dennímu cíli.

Ale popořádku. Z krabičky na mě „vykoukne" úzký designový náramek i s přídavnými pásky. Dnes mám náladu na černý, zítra přijde na řadu zelený a pak třeba fialový – prostě podle nálady.

Podle návodu, tady si vybírám jedinou slabší chvilku, neboť návody nesnáším, si do chytrého telefonu či tabletu nainstaluju příslušnou aplikaci. S Garmin vívofit náramkem samozřejmě můžu propojit i počítač. Na příslušném serveru zadám své tělesné a výkonnostní parametry a denní cíl – ten je důležitý, nemůžete pak klamat sami sebe.

Potom už stačí jen sledovat displej. Ukáže mi čas, počet kroků, zbývající kroky pro dosažení denního cíle, spálené kalorie a taky prošlou vzdálenost – a pozor, náramek má i indikátor nečinnosti. Kdykoliv totiž lenoším příliš dlouho, náležitě mě na to zvukově i graficky upozorní.

Všechny měřené hodnoty se navíc automaticky ukládají v paměti náramku.

Chcete vědět, jak si vedete?

Žádný problém, jedním stisknutím tlačítka se nashromážděná data přenesou do deníku v mobilu nebo počítači. V deníku je možné sledovat statistiku absolvovaných aktivit, včetně množství a kvality spánku.

Náramek vám pomůže s vaším cílem, ať už je to redukce hmotnosti nebo třeba růst vytrvalosti. Při pohybu záleží na srdečním tepu a na to je Vívofit připravený.

Ba co víc.

Jsem soutěživý typ a tak mi maximálně vyhovuje další vymoženost tohoto náramku. Pomocí deníku se můžu spojit s dalšími uživateli a porovnávat dosažené hodnoty. Funguje to jako jakási sportovní sociální síť.

Pro začátek prostě skvělá záležitost. Propojíte sport se zábavou, kilogramy začnou ubývat a šesté patro bez výtahu už nebude nepřekonatelnou překážkou.

A potom? Můžete si vybrat jeden z dalších výrobků Garmin. Pro pokročilé…