Trefit se kočce do toho, co má ráda, je mnohem náročnější než u psa. Dát si záležet s výběrem značky je proto základ pro všechny, kdo chtějí, aby se jejich kočka dobře najedla – a zároveň byla v dobré kondici. Roli totiž hraje nejen dobrá chuť, ale také optimální obsah bílkovin, vitamínů, minerálů a stopových prvků.
Na rozdíl od psů jsou kočky ryzí masožravci a potřeba proteinů je u nich čtyři až pětkrát vyšší. Kočka by také měla dostávat více tuků než pes, nepotřebuje ale žádné sacharidy.
„Kočičí strava musí obsahovat hlavně bílkoviny, ty mají zásadní význam pro správný vývoj a život kočky a nelze je ničím nahradit. Stavebním prvkem bílkovin jsou aminokyseliny, např. aminosulfonová kyselina taurin. Ten je pro kočky, které si ho neumí samy vytvořit, zcela esenciální látkou nezbytnou pro mozkové tkáně, zrak, činnost srdečního svalu a trávení tuků. Nedostatek taurinu má též vliv na nedostatečnou funkci imunitního systému. Pro zrak je pak důležitý i vitamín A, pro kosti a zuby je nezbytný vápník a vitamín D3, imunitu podpoří vitamín E a krásnou lesklou srst zajistí omega mastné kyseliny," vysvětluje odborník na krmiva pro zvířata Ing. Jan Andres.
close zoom_in Vše, co kočka potřebuje, najde v krmivech Propesko, která jsou připravována ve spolupráci s veterináři na základě nejnovějších poznatků a pomocí moderních technologií. Pro špičkovou kondici zvířete jsou pak určeny výrobky s komplexem For Life se speciálně dodanými látkami. Vybrat si můžete granule, kapsičky i konzervy s širokým spektrem příchutí, nechybí ani pamlsky – všechno je samozřejmě připravené tak, aby byla chuť pro kočku neodolatelná.
Propesko je tradiční česká značka, která své produkty vyrábí v závodech ve Veselí nad Lužnicí a v Brništi a poskytuje tak celkem čtyři stovky míst českým zaměstnancům. Z lokální české firmy, která začínala v 90. letech, se Propesko dokázalo rozvinout natolik, že v současnosti konkuruje nadnárodním firmám a jeho výrobky jsou k dostání ve velké části Evropy.

Věděli jste, že…

…by kočky neměly dostávat kravské mléko, protože nemají enzymy na štěpení laktózy. Pokud jim chcete udělat radost mléčným výrobkem, zvolte tvaroh nebo jogurt, které laktózu neobsahují
…kočky nerozeznají sladkou chuť
…obezita trápí až 50 procent zvířecích mazlíčků a u obtloustlých koček je 11 procentní riziko, že se u nich rozvine cukrovka
…kočky s nevhodnou stravou mohou trpět močovými kameny a kvůli olizování srsti se jim v žaludku mohou tvořit z chlupů tzv. bezoáry. Vhodná strava brání vzniku těchto potíží.

KOMERČNÍ PREZENTACE