Pokud se vám při této představě sbíhají sliny, zařiďte si vlastní steakhouse jednoduše u Vás doma! S aktuální nabídkou e-shopu www.tchibo.cz to bude hračka! Tchibo totiž přináší vše, s čím dokážete maso připravit opravdu dokonale jako skuteční mistři: od profesionálních grilovacích a hamburgerových pánví přes chytrá řešení na marinování až po vhodné nože, pánvičky a hrnce.

Jak na dokonalý steak?


Maso z každé strany prudce smažte po dobu jedné minuty. Nejlépe se pro tento účel hodí grilovací pánev, protože se skvěle rozpálí. Při přípravě je steak vhodné zatížit těžítkem, aby se spodní strana rovnoměrně propekla. Po osmažení nechte steak krátce odpočinout v alobalu, šťáva se dobře rozmístí.

Raz, dva, tři… a hamburger je tu!


Použijte mleté maso s minimálně 70% podílem hovězího, jen tak se nebude rozpadat. Pánev dobře rozpalte, hamburger pak smažte tři minuty z každé strany. Položte ho na opečenou hamburgerovou žemli, doplňte čerstvými přísadami a omáčkami a pochutnejte si!

Co je to sous-vide?


Tato šetrná metoda přípravy potravin má svůj původ ve Francii (sous-vide znamená ve vakuu). Maso, ryby nebo zelenina jsou uzavřeny do sáčku, ze kterého se vyčerpá vzduch a vznikne tak vakuum. Potom se pošírují při kontrolované, relativně nízké teplotě (50 až 85 °C). Aromatické látky i tekutiny obsažené
v potravinách zůstávají během přípravy zachovány a výsledkem je pokrm intenzivní chuti.

Vše, co potřebujete pro perfektní přípravu masa a kulinární prožitky ve stylu steakhouse koupíte
v týdnu od 20. srpna 2012 v síti obchodů Tchibo a prodejních místech Tchibo v obchodních řetězcích. V e-shopu www.tchibo.cz již od 15. srpna 2012.