Od roku 1890, kdy byl vynalezen první CRT televizor, uběhla pěkná řádka let, během níž se nám na televizním stolku vystřídaly různé typy televizorů jako plazma, LCD, nebo LED. Skutečnou budoucnost nejen televizí představuje OLED.

To, co dělá tuto technologii jedinečnou a průkopnickou jsou diody, které dokáží svítit samy o sobě. OLED panel tedy nepotřebuje žádné podsvícení, jako tomu bylo u předchozích LCD panelů. Tato novinka má hned několik výhod:

Dokonalý pozorovací úhel – Díky funkci diod, které vytváří světlo a barvy samostatně, bez jakéhokoliv podsvícení, se na obrazovku můžete dívat odkudkoliv. Barva a svítivost obrazu zůstává, na rozdíl od LCD obrazovek, nezměněná.

Dokonalá černá – Krásné barvy a velká svítivost byla vždy hlavním důvodem koupě plazmové televize. OLED diody však používají podobnou technologii. Konkrétní diodu, která má zobrazovat černou barvu, jednoduše vypíná. Jen díky tomuto principu zůstává černá barva opravdu černá. LCD panely, které jsou neustále podsvíceny, toto jednoduše neumí.

Dokonalé barvy – Samosvítící pixely, které se rozsvěcují a zhasínají sami, umožňují vytvářet nádherný kontrast mezi nejjasnějšími bílymi odstíny a nejtmavšími černými tóny. Tam, kde jeden pixel energii ušetří, si druhý na intenzitě přidá. OLED je jedinou technologií reprodukující originální kvalitu obrazu, jaká je vidět v kině.

I přesto, že OLED TV nabízí širokou paletu funkcí, je jeho ovládanání díky pokročilému ovladači „Magic Remote" jednoduché a zcela intuitivní. Jedniný ovladač zvládá set-top box, reproduktory, domácí kina, nebo satelitní televize. Magic Remote obsahuje čidlo, které umožňuje na televizi jen ukázat a klepnutím vybrat. Televizi od teď můžete ovládat díky tomuto ovladači i hlasem.

OLED není jen pouhým vylepšením starších technologií, například LED – jak by mohl název vypovídat. OLED je zcela nová technologie jedinečná především svou precizní zobrazovací metodou. Tato technologie si prošla dlouhým vývojem u společnosti LG, která je v současné době jediným výrobcem OLED TV.

KOMERČNÍ PREZENTACE