Klášterní officína vychází z tradice středověkých mnichů
Bylinné sirupy, likéry, omáčky a další přírodní produkty navazují na tradici středověkých klášterních lékáren. Již před více než pěti sty lety začali mniši v Benediktinském klášteře v Rajhradě s výrobou piva a budováním vinic a sklepů. Již téměř od nepaměti se zde také pěstují léčivé rostliny, které mniši používali k výrobě léčivých bylinných likérů, elixírů, tinktur a mastí. Tyto bohaté zkušenosti a po staletí předávané vědomosti jsou základem pro blahodárně působící osvědčené receptury, platné i v dnešní hektické době plné stresu a civilizačních chorob.


Co je pro podporu imunity na podzim nejvhodnější?
V období mezi letními radovánkami a zimním hodováním je ideální efektivně podpořit náš citlivý imunitní systém. Velmi oblíbené jsou různé detoxikační procedury či diety. Někteří lidé také začínají po letních prázdninách chodit cvičit. To vše je samozřejmě v pořádku. Známe však také přírodní zdroje na podporu imunity a také pro boj s již propuknutým nachlazením, kašlem, či zanícenými průduškami. Patří mezi ně byliny jako například jitrocel, yzop, ženšen, fenykl, tymián a spousta dalších. Nejen z těchto bylin se skládají směsi vybrané ze sortimentu Klášterní officíny právě pro podzimní období: Podzimní směs, Imufyt, Bronchofyt.
Bylinné sirupy z Klášterní officíny
Bylinné sirupy jsou nejpočetnější a nejžádanější skupinou produktů v sortimentu Klášterní officíny. Téměř 50 druhů bylinných sirupů obsahuje jen byliny z vlastní produkce, případně od prověřených výhradně českých bylinkářů. Všechny sirupy jsou slazeny pouze fruktózou, takže jsou vhodné i pro diabetiky. V nabídce jsou sirupy nejen jednodruhové, ale i směsi určené k užívání při konkrétních potížích. Jako příklad uveďme velmi oblíbený bylinný sirup Laktofyt na podporu tvorby mateřského mléka a kojení, který nepřímo přes mateřské mléko působí příznivě na trávení miminka pro zmírnění kolik.

Poctivé přírodní produkty, které jsou zdravé a chutnají
U bylinných sirupů však sortiment Klášterní officíny zdaleka nekončí. Vynikající jsou ovocné pomazánky, grilovací omáčky a také bylinné likéry. Již vyhlášený je slavný bylinný Benediktinský likér. Jeho výroba v Benediktinském opatství Rajhrad je výsledkem staré tradice čerpající z rozsáhlých znalostí léčebných účinků bylin. Vyrábí se dle tradiční receptury a obsahuje přes třicet druhů léčivých rostlin z vlastní produkce. Mezi likéry se ovšem najdou i skvělé novinky – anýzový likér, kmínový likér růžový likér a také Benediktinský elixír. Ten obsahuje životabudiče jako ženšen, ginkgo biloba, zázvor a maca.
Za zmínku jistě také stojí produkce studených omáček, vhodných k jakémukoliv pokrmu. Hodí se k masu, těstovinám, zeleninovým pokrmům. Jako omáčka ke grilování je to naprostá lahůdka. Jako příklad uveďme brusinkovou, šípkovou, houbovou či švestkovou omáčku.


Připravované novinky

Majitel Klášterní officíny, pan inženýr Marek Motyčka, se také zmiňuje o svých plánech do budoucna. Právě se pouští do výroby extra kvalitních za studena lisovaných olejů z těch nejlepších surovin. Například vůni a chuť právě lisovaného makového oleje si nemůže vynachválit, je nadšen. Mezi další připravované novinky patří například výroba bylinných pastilek. V officíně mají také bohatou zkušenost se zakázkovou výrobou. Není problém dodat firemním klientům produkty v podobě dárkových předmětů. Na zakázku vyrábí také hořčice, ruční mýdla, bylinnou kosmetiku a další speciality.
Neváhejte a ochutnejte. Stávající sortiment můžete shlédnout na www.klasterofficina.cz


Kde produkty Klášterní officíny najdete?
Produkty Klášterní officíny byste měli najít ve většině obchůdků a prodejen se zdravou výživou a také v některých vybraných e-shopech. Samozřejmě Vás rádi uvítají také přímo v Benediktinském klášteře v Rajhradě u Brna, kde je k dispozici kompletní sortiment produktů z nabídky Klášterní officíny.

KOMERČNÍ PREZENTACE