Čekat na ně budou rekvizity, scény a hrdinové z populárních českých večerních pohádek, jako jsou Mach a Šebestová, Maxipes Fík, Bob a Bobek, Rákosníček, Rumcajs a Cipísek, Krteček, Malá čarodějnice nebo Maková panenka. Expozici každou sobotu doplní doprovodný program pod taktovkou Majdy Reifové a interaktivní workshopy či soutěže o pohádkové ceny. Zájemci se díky výstavě mohou seznámit s nejproslulejšími autory a animátory večerníčků, jako jsou Adolf Born (Mach a Šebestová), Zdeněk Miler (Krteček), Zdeněk Smetana (Křemílek a Vochomůrka), Radek Pilař (Rumcajs), Vladimír Jiránek (Pat a Mat), Jiří Šalamoun (Maxipes Fík) nebo Václav Chaloupek (Vydrýsek).

Doprovodné programy
Doprovodnými programy, kterými provede Majda Reifová z Kouzelné školky, proběhnou vždy v sobotu od 14 hodin. U příležitosti slavnostního zahájení výstavy v sobotu 5. března se návštěvníci setkají s tvůrci večerníčku Tarbíci. Připraveny budou i zprávičky ČT:D. Malé i velké fanoušky Večerníčka potěší jeho fotokostymérna (zkouška kostýmů – například Makové panenky, Křemílka a Vochomůrky), autogramiády, kvízy, scénky, písničky a odměny pro soutěžící. V pátek 18. března bude na příznivce Maxipsa Fíka čekat čtení jeho příběhů s hercem Josef Dvořákem v Knihcentru. Své 40. jubileum v Centru Černý Most navíc oslaví Rákosníček, kterému přijdou 19. března popřát jeho kamarádi z večerníčků; nebude chybět ani dort, promítání, kvízy a hádanky pro ostatní gratulanty.
V kině CineStar proběhnou projekce pro školy či školky a v určených prostorách i pro držitele věrnostní karty Centra Černý Most. Rovněž pravidelný středeční program centra pro děti se v období trvání výstavy ponese právě ve znamení večerníčků.

Interaktivní workshopy
Expozici každou sobotu od 10 do 18 hodin doplní interaktivní workshopy za účasti hostů a maskotů z animovaných příběhů, v rámci nichž se zájemci mohou vyfotit v koutku s rekvizitami, zasoutěžit si o drobné ceny, poskládat si večeníčkovskou čepici nebo se přiučit zajímavostem ze světa tvorby animací a pohádek. Workshopy nabídnou i praktickou možnost vyzkoušet si jednoduché animace (praxinoskop či flipbook) nebo kreslení na tzv. ultrafány, fólie užívané při fázování animací.

Více informací naleznete na www.centrumcernymost.cz.

KOMERČNÍ PREZENTACE