Rodinnou firmu Glass beads, s. r. o. založil strýc Aleše Drmly Luboš Havrda v roce 1998 s manželkou Helenou ve městě bižuterie a bohaté sklářské tradice.

„Tenkrát jako provozovna pro broušení perel posloužila garáž v rodinném domě," prozrazuje jednatel firmy a vedoucí výroby Aleš Drmla. Po přestěhování do větších prostor došlo k dalšímu rozšíření výroby, firma se začala věnovat mačkání skleněných perel a rumplování, tedy omílání a leštění korálků.

KRIZE BYLA IMPULSEM PRO DALŠÍ ROZVOJ A EXPANZI DO SVĚTA
Vše fungovalo perfektně do roku 2007, kdy se projevila ekonomická krize a následující rok došlo k radikálnímu snížení stavu zaměstnanců zhruba na čtvrtinu původního počtu. „Toto těžké období se podařilo překonat. Využili jsme problémů a krachů konkurence a rozšířili jsme provoz nakoupením nových technologií," vypráví Aleš Drmla.
V současné době firma vyrábí celou řadu tradičních českých skleněných korálků, od broušených ohňovek po mačkané a tvarové korálky ve stovkách klasických i trendových tvarech, v široké řadě transparentních, opálových, alabastrových a kombinovaných barev. „Navíc s velkou škálou povrchových úprav. Takže ve výsledku jsme schopni nabídnout skutečně obrovský sortiment čítající miliony kombinací," uvádí Aleš Drmla.

KORÁLKY Z JABLONCE NAD NISOU MÍŘÍ I DO USA
Roční objem vyrobených korálků se pohybuje v řádu 50 tun. „S korálky jsme úspěšně prorazili do zahraničí. Produkty vyvážíme do zemí Evropské unie, ale třeba i do USA. Samozřejmě prodáváme také tuzemským distributorům ve velkých objemech, ale i po kusech v naší firemní prodejně a přes e-shop www.glass4u.cz. Na všech našich úspěších mají svůj podíl všichni zaměstnanci, jejichž práce si velmi vážíme. Letos se nám navíc podařilo stát se součástí kampaně společnosti O2 Oceňujeme malé podnikání. Věřím, že díky tomu oslovíme další nové zákazníky" dodává spokojený podnikatel.