Společnost Blanická bramborářská, s.r.o. Praha je na českém a slovenském trhu cca 15 roků. Jejím prvotním zaměřením byl nákup, třídění, praní a balení konzumních brambor do obchodních řetězců. Společnost po svém založení sídlila v Domašíně u Vlašimi - z toho pochází název Blanická bramborářská. Postupně nám byly původní výrobní prostory malé a společnost se přestěhovala do Předměřic nad Jizerou. Zde jsme měli prostřednictvím naší dceřinné společnosti Předměřická, a.s. již cca 2.000 ha zemědělské půdy. Z této plochy je přibližně 450 ha pod závlahou. Toto je velká výhoda, která nám umožnila pěstovat i velmi rané odrůdy brambor a zeleniny.

V současné době naše firma patří mezi špičkové podniky na pěstování brambor, zeleniny a jahod. Máme a budujeme nové výrobní a skladovací kapacity na cibuli, brambory a především pro kořenovou zeleninu jako je mrkev, petržel a celer. Jsme i jedním z největších dodavatelů čerstvé zeleniny na český a slovenský trh u ředkvičky, cibulky lahůdkové, kedlubnů, kudrnky, kopru, svazkové mrkve, svazkové petržele a celeru s natí.

Jelikož naše aktivity jsou po celé republice, vytvořili jsme tým poradců - agronomů, kteří pro naše dceřinné firmy a firmy spolupracující, poskytují poradenský odborný servis a dohled při pěstování plodin. V současné době velmi rozvíjíme pěstební činnost na Jižní Moravě. Zde pěstujeme na velkých plochách ozimou a jarní cibuli, mrkev, petržel. Na takový výrobní program naše firma hodlá tým poradců podstatně rozšířit a ještě zlepšit úroveň pěstování zeleniny.

Naše firma je vybavena špičkovými moderními stroji a linkami na praní, třídění a balení. Máme v provozu také speciální zařízení na odstraňování půdních částic z technologických vod, abychom nevypouštěli do přírody nyvyčištěné vody a na straně druhé zachráníme a znovu využijeme veškerou půdu zpět k pěstování. Vyčištěná voda se používá opět k dalšímu praní zeleniny nebo brambor.Tuto technologii u žádného jiného podniku v ČR nenajdete.

Věříme, že se nám podaří tým poradců rozšířit třeba právě o vás. Platové a pracovní podmínky nabízíme opravdu nadstandardní.

Na budoucí spolupráci se těší ing. Jaroslav Neuman - Blanická bramborářská, s.r.o. 725 743 564 a e-mail: jaroslav.neuman@blanicka.cz