S pořízením auta se samozřejmostí stává pojistka pro případ nehody a škody tím způsobené. S pořízením životního partnera, rodiny a finančních závazků bohužel životní pojištění a tím ochrana svých nejbližších stejnou samozřejmostí nebývá.
Životní pojištění je vzhledem ke kalkulacím pojišťoven výhodné uzavřít co nejdříve. Před uzavřením by si měl každý důkladně promyslet, co od něj čeká, na co má smysl se pojistit a jak velké měsíční pojistné je schopen unést. Důležité je položit si také otázku, zda má životní pojištění sloužit jen ke krytí rizik, nebo má být spojeno se spořením. Orientace na pojistném trhu je pro běžného smrtelníka víc než náročná, proto je vhodné v tomto pojistném segmentu využít bezplatných služeb pojišťovacího makléře. Základní informace o funkci, účelu a typech životního pojištění poskytl Daniel Nárovec, obchodní ředitel pojišťovacího makléřství Petřík Brokers.

Zdroj: AssetMedia

Životní pojištění chrání jednotlivce a jeho rodinu před finančními důsledky nejrůznějších životních situací. Mezi nejdůležitější pojištění rizik patří samozřejmě kromě základního pojištění rizika smrti i riziko trvalé invalidity, trvalých následků úrazu či opomíjená závažná onemocnění. Součástí životního pojištění může být i komplexní pojištění úrazu, hospitalizace nebo některé z dalších specifických připojištění. Optimální pojistná částka pro případ smrti by měla činit dvoj až pětinásobek ročního příjmu. Minimální doporučená délka pojištění s pravidelnými platbami by měla činit 10 let. Po čase je vhodné zvážit, zda životní pojistka, kterou klient uzavřel, dál odpovídá jeho potřebám a podle toho ji případně upravit.
Na trhu existují dva základní druhy životních pojištění – rezervotvorné životní pojištění (investiční, kapitálové) a rizikové životní pojištění.


Zdroj: AssetMediaRiziková životní pojištění

  •  kryjí základní riziko (smrt), součástí není spořicí složka,
  •  zabezpečení blízkých v případě smrti, možnost vyrovnat případné závazky, které po sobě dotyčný zanechá.


Kombinovaná životní pojištění
1) Kapitálové životní pojištění (důchodové pojištění, univerzální pojištění, případně pojištění ve prospěch dítěte)

  •  pojištění pro případ smrti a dožití,
  •  jistota zisku garantované částky na dožití.


Pojistná částka může, ale nemusí, být v obou případech stejná. Při smrti klienta je vyplacena sjednaná pojistná částka na smrt. Když se klient dožije konce pojistné smlouvy, dostane dohodnutou pojistnou částku na dožití včetně případného podílu na výnosech.

2) Investiční životní pojištění

  •  kombinaci pojištění pro případ smrti s možností investice části pojistného do podílových fondů,
  •  spořicí složka může být velmi pohyblivá, zhodnocení závisí na zvolené investiční strategii,
  •  poměr mezi penězi vynakládanými na pojistnou ochranu a zhodnocením finančních prostředků je možné měnit, stejně jako složení vybraných fondů.

Zdroj: AssetMediaV případě smrti je pozůstalým vyplacena částka sjednaná pro případ smrti, aktuální hodnota, kterou má na svém účtu, nebo obojí, a to podle dohodnutých podmínek. Při dožití se vyplácí aktuální hodnota naspořených peněz. Pokud dojde k úrazu, nebo jiné pojistné události, pojišťovna vyplatí částku, vyplývající z podmínek uzavřené pojistky.
Více informací, poradenský tel.: 387 983 653, e-mail: petrik@petrikbrokers.cz
www.petrikbrokers.cz/zivot/

KOMERČNÍ PREZENTACE