Film je založen na tom, že rodiče dětí nevysvětlitelně usnou a děti se najednou musejí postarat samy o sebe. Myslíte, že by k něčemu podobnému mohlo skutečně dojít, a pokud ano, dokázaly byste se o sebe postarat?
Anežka: Nemyslím si, že by se něco podobného mohlo stát, a to obzvlášť našim úžasným rodičům. Ale pokud by se něco podobného stalo, tak bychom touto zkouškou prošli… Dohromady tvoříme super partu. Dokonce jsme spolu přemýšleli o tom, co by se stalo kdyby opravdu všichni, co mají děti (co se týče našeho štábu) usnuli… No, film by se vzhledem k tomu, že usnul i režisér asi nedotočil, ale postarat se o sebe bychom asi zvládli.

Michaela: Já doufám že k něčemu podobnému nedojde. Myslím, že pro spoustu dětí by to byl problém. Já sama mám mladší sourozence, takže by to pro mě bylo docela těžké.

Sebastian Vopěnka
Herec Sebastian Vopěnka: Hlavní postavy psal táta podle mne a mých sourozenců

S kým jste si byly na natáčení nejbližší?
Anežka: Na natáčení jsem si byla nejbližší s naší hereckou koučkou a zároveň asistentkou režie- Epinou! S Epi se známe už ze dvou minulých natáčení a musím říct, že mě na každém natáčení něčím úplně ohromila! S Epinou jsme my čtyři (a myslím, že nejen my) poznali své nové možnosti. Proto jako jasnou odpověď volím právě Epinku.

Michaela: Nejbližší jsem si asi byla s Anežkou.

Tématem týdne jsou děti a digitální technologie. Od kolika let máte mobilní telefon a co na něm nejčastěji děláte?
Anežka: Telefon mám od šesti let, abych mohla komunikovat ze školy a učit se chodit naproti. Nejčastěji poslouchám písničky, anebo fotím… lidi, momenty.

Michaela: Mobil mám od šesti let . Píšu si s kamarády, hledám informace a poslouchám písničky.

Regulují vám rodiče nějak čas strávený na mobilu nebo na počítači?
Anežka: V tomhle mám jejich důvěru a snažím se omezovat telefon sama, ne vždy to tak je, ale když si to nedokážu koordinovat, tak maminka mi to připomene a já ho vypnu. Počítač používám jen do školy.

Michaela: Ne, jen občas mě upozorní.

Herec Jiří Maryško
Herec Jiří Maryško: Tloušťka dítěte závisí na lenosti rodičů

Používáte nějaké sociální sítě?
Anežka: Používám Instagram a WhatsApp, jsem spíše pasivní sledující zajímavých lidí a kamarádů než aktivní tvůrce.

Michaela: Nejraději se socializuji osobně.

V čem vidíte největší výhody používání mobilu a počítače?
Anežka: Komunikace a spojení na dálku, možnost ověření informací, objevování zajímavých osobností.

Michaela: Výhody? Je to skvělý způsob, jak být v kontaktu s rodinou a kamarády. Počítač a internet mi pomáhá při učení a vzdělávání. Používám aplikace pro studium cizích jazyků a rozvoj logiky.