Celé to může napravit bagr na štíhlých nohách zvaný Menzi Muk, zvláštní přerostlý brouk, co se vyskytuje třeba v říčních náplavách, které vykusuje, umí vyhlodat všelijaké díry a běhá všude možně, jen k nám do rybníčku se nedaří ho vylákat. Čeho se bojí, nevím. Snad ne mě! Ze zoufalství zkouším zavřít oči, jestli by to nepomohlo, ale když je po chvíli otevřu, bláto je tam zase, a brouk nikde.

Mám telefonní čísla na několik chovatelů tohoto Menzi Muka, ale všichni jsou neobyčejně vytíženi. Buď se svým exemplářem někde zrovna jezdí, asi po výstavách, nebo prý dřou jako mezci. Jsem z toho zoufalý a po krk v bahně.

Napište svým blízkým to, co jste jim vždy chtěli říci, ale nikdy jste to neudělali.
Dopis otci napsal Jan: Tatínku,

Chlapci, co mi slíbili, že opraví hráze, se dávno rozutekli, protože dokud se bláto nevyveze, nemůžou stavět a já vidím svět čím dál tím černěji, třebaže je léto a tvoje švestka za kompostem je obsypaná plody.

Zdroj: DeníkNa internetu mezi články o řepkovém králi čtu o množírnách psů. Škoda, že nejsou takové „chovné“ stanice Menzi Muků. Hned bych si jednoho pod rukou koupil, bez rodokmenu, hlavně s bagristou. Originál totiž bude strašně drahej a nevím, co bych s ním posléze dělal, až rybník bláta zbavím.

Jsem pediatr, tak možná bych mohl na jeho hřbetě vozit děti, za odměnu po preventivní prohlídce. To by se jim jistě líbilo, méně už pojišťovnám. Ale možná by se to dalo zrealizovat jako dotační titul z evropských fondů rozvoje a obnovy. Určitě by to nějací šikulové, naši čížci, uměli.

Napište svým blízkým to, co jste jim vždy chtěli říci, ale nikdy jste to neudělali.
Dopis napsala Jarka: Milí rodiče,

Ale ani já, ani ty, táto, bychom to nedokázali. Na to jsme hloupí. Tak je vlastně dobře, že se mnou na chalupu teď málo jezdíš, že si sázíš svá rajčata a okurky ve skleníku, občas se poškorpíš s babičkou, ale veskrze jsi šťasten, a tvých osmaosmdesát zlatoploutvých ryb má jasný zrak, pevný krok a čilou hlavu, stále plnou nápadů.

Já tam k tomu rybníku, táto, nakonec nějakého toho Menzi Muka dorvu. Vybere bláto, opravíme hráze a zasadíme topoly. A pak vypravím zvláštní spěšný vlak a pojedeme se tam spolu podívat. Máš se opět na co těšit.

Tvůj Martin

Zdroj: DeníkVzpomínáte na své prarodiče? Co by asi řekl děda na vaše podnikání, na to, že jste postavili dům nebo že máte spokojenou rodinu? Zapomněli jste si říct babičce o recept na ty nejlepší koláče? Možná je ještě čas. Napište otci, matce, prarodičům.

Dopisy posílejte, prosím, na e-mail: dopisyrodina@denik.cz nebo na adresu: VLTAVA LABE MEDIA a.s., Deník – dopisy, U Trezorky 921/2, 158 00 Praha 5.