Zdroj: Deník

Od seznámení jsme byli jako dvojčata. Většinu věcí jsme podnikali spolu a vůbec nám to nevadilo. Nikdy nezapomenu na Tvůj pohled, když se narodil Matěj. Byl jsi celou dobu se mnou. Malého jsi nechtěl pustit z náručí. Byl jsi hrdý táta. Za 3,5 roku se narodila Nelča a vše se opakovalo.

Byl jsi hrdý táta. Táta, který je vždy ve všem podporoval. Učil je jezdit na kole, lézt na stromy a na skály. Dělal jsi s nimi přesně to, co tátové dělají. Učil jsi je, aby si šly za svým a neztratily se ve světě.

Napište svým blízkým to, co jste jim vždy chtěli říci, ale nikdy jste to neudělali.
Dopis synovi napsal Martin Vopěnka: Můj milý Sebastiane,

Ne vždy bylo vše růžové, ale zvládli jsme to. Nemuseli jsme si povídat. Stačilo nám, že jsme spolu doma, pohladíme se, obejmeme, sem tam letmá pusa. Prostě nám stačil jen ten pocit, že jsme spolu. Vždy jsi tu byl pro nás. Když nám bylo smutno, obejmul jsi nás a zmáčkl. Byli jsme v bezpečí.

Lásko, 2. února jsi nám odešel náhle a bez rozloučení. Nechal jsi nás, rodiče, sestru, kamarády, zkrátka všechny, co Tě měli rádi. Není to fér, život ani smrt není fér. Já Ti můžu jen slíbit, že se budu dělat vše tak, abys byl na nás pyšný. V našich srdcích a mysli jsi s námi stále.

Tvoje Iva

Zdroj: DeníkVzpomínáte na své prarodiče? Co by asi řekl děda na vaše podnikání, na to, že jste postavili dům nebo že máte spokojenou rodinu? Zapomněli jste si říct babičce o recept na ty nejlepší koláče? Možná je ještě čas. Napište otci, matce, prarodičům.

Dopisy posílejte, prosím, na e-mail: dopisyrodina@denik.cz nebo na adresu: VLTAVA LABE MEDIAa. s., Deník – dopisy, U Trezorky 921/2,158 00 Praha 5.