Hned na začátku roku s režisérkou Olgou Dabrowskou zjistíme, jaká je Cena za štěstí. Film z prostředí několika netradičních rodin hledá způsob, jak dopřát všem šťastný život. Ivana Chýlková a Robin Plesl ovšem musí překonat překážky osudu, a kdo ví, jestli se i poté vůbec k něčemu doberou.

Ve filmu Narušitel se nám představí skupina letců ze socialistického Československa. Pavel Neškudla se coby letecké eso pokusí o zoufalý útěk na západ za svobodou.

Ženy v běhu, jež na filmová plátna doběhnou na konci ledna, sledují příběh matky a jejích tří dcer, které se pevně rozhodnou, že zaběhnou maraton. Trať je ale dlouhá 42km a žádná z nich nikdy neuběhla dál než na zastávku.


Druhý režisérský počin Jiřího Mádla Na střeše nám v únoru představí tak trochu jinou komedii. Když si nevrlý stařec, profesor Rypar (Alois Švehlík) uvědomí, že se na jeho střeše ukryl mladý Vietnamec (Lukas Duy Anh Tran), poskytne mu dočasný domov, ačkoliv to pro oba nebude snadné.

Na Valentýna okusíme teplé letní období s filmem Léto s Gentlemanem režiséra Jiřího Adamce. Co se stane, když Anna (Alena Antalová) nakoukne za závoj manželského stereotypu a začne si s novým majitelem nedalekého zámku?


Ještě než se oteplí, zahrajeme si s Matějem a Kryštofem Hádkem na URNU (Útvar rychlého nasazení) v černé komedii Úhoři mají nabito, kterou zrežíroval Vladimír Michálek.


V březnu se podíváme do Skleněného pokoje režiséra Julia Ševčíka. Historické drama vypráví o osudech majitelů legendární brněnské Vily Tugendhat. V hlavních rolích Karel Roden a Carice Van Houten.

Že je v dnešní době normální hledat toho pravého přes seznamku nám v novém filmu LOVEní potvrdí režisér Karel Janák a herečka Ester Geislerová.


Duben přinese do kin Teroristku, černou komedii o učitelce v důchodů, která vezme osud do vlastních rukou a bude zbrojit proti mafiánskému podnikatelovi. Na režisérské křeslo usedl Radek Bajgar a křídu na tabuli za zbraň vyměnila Iva Janžurová.

Iva Janžurová ve filmu Teroristka

O letních prázdninách se můžeme těšit na pohádku Hodinářův učeň v podání Václava Neužila ml. 
Přes prsty dostaneme na konci srpna od režiséra Petra Kolečka, který nás za láskou zavede na kurt plážového volejbalu.


Září uvede očekávaný film Nabarvené ptáče režiséra Václava Marhoula. Mezinárodně obsazený film v čele s mladým Petrem Kotlárem vypráví příběh chlapce, kterého chtějí rodiče uchránit před masovým vyhlazováním židů. Vedle nadějného Kotlára si zahraje i světově známý herec Stellan Skarsgård


V říjnu zažijeme Pražské orgie, ne však doslova. Film pod taktovkou Ireny Pavláskové vypráví příběh amerického spisovatele, který v 80. letech minulého století přijede do Prahy hledat zapomenutého židovského autora. Film je adaptací stejnojmenné knihy Philipa Rotha.


Vánoce budou! V to nás v listopadu utvrdí režisérka Lenka Kny, která do svého rodinného filmu zapojila Martina Dejdara a Annu Polívkovou. Ale ještě než se do těch svátků překulíme, zjistíme v nové pohádce, že jsou Vánoce na draka.