Dům ve čtvrti Brentwood v západní části Los Angeles Marilyn Monroe koupila počátkem roku 1962. Tou dobou se vzpamatovávala z rozvodu se scénáristou Arthurem Millerem a psychiatr jí doporučil, aby se pokusila konečně "zapustit kořínky". Bylo to poprvé, co slavná herečka vybírala svůj budoucí domov sama, bez partnera. Dům v Brentwoodu jí učaroval svým stylem španělské haciendy a velkým přilehlým pozemkem; ve své době disponoval jen dvěma ložnicemi, ale víc Marilyn nepotřebovala. K domu náležel i menší domek pro hosty, který hned nechala opravit. "Tohle bude moje pevnost, která mě ochrání před světem," prohlašovala o svém novém domově herečka.

Aby haciendě ponechala její španělské kouzlo, vydala se na výlet do Mexika, kde pečlivě vybrala veškeré vybavení včetně nových dlaždic. Obíhala výrobny, obchody i pouliční stánky, než sehnala auntentické předměty v typicky mexických barvách a vzorech, jaké se jí líbily.

Z té doby také pocházejí fotografie Marilyn odpočívající u bazénu. Bezstarostného života hvězdy ve vlastním domě si ale Marilyn bohužel neužívala dlouho - v srpnu 1962, zhruba půl roku po nastěhování do nového, byla nalezena ve své ložnici bez známek života. Příčinou smrti bylo podle lékařů předávkování barbituráty.

Interiér, jak si ho Marilyn zařídila, se v původní podobě nedochoval. Dnes se tu nachází čtyři ložnice, tři koupelny a o něco modernější kuchyň. Dům, jenž je obklopen působivým citrusovým sadem, se před dvěma lety prodal za 7,25 milionu dolarů (asi 145 milionů Kč).