Už v lednu si pro nás zahraniční filmová studia přichystala dlouho očekávané filmy. V druhém díle animovaného hitu Raubíř Ralf se s Ralfem přesuneme z videoherny do dosud neprobádaných vod něčeho, co se nazývá internet.

M.Night Shyamalan si pro nás připravil thriller Skleněný, který vychází z komiksové předlohy a je pokračováním dvou jeho úspěšných filmů – Vyvolený (2000) s Brucem Willisem a Rozpolcený (2016) s Jamesem McAvoyem.

Mysteriózní thriller Ticho před bouří nás zavede na exotický ostrov, kde se Matthew McConaughuey snaží zapomenout na nelehkou minulost. Když se však odnikud objeví jeho bývalá žena (Anne Hathaway) a požádá ho, aby zabil jejího násilnického manžela, přinese do poklidného ráje bouři nevídaných rozměrů.


V únoru nás zcela pohltí komplikovaný život Marie, královny Skotské se Saoirse Ronan v hlavní roli a Margot Robbie v roli Alžběty I. Na odlehčení nás přivítají známí lego panáčci a jejich kostičkovaný svět ve filmu Lego Příběh 2. Vrátíme se do města Bricksburg, které bylo v prvním díle zničené vetřelci ze stavebnice Duplo.

Pokud se nechystáte vrátit do dětských let a skládat stavebnice, můžete se proletět na drakovi v pokračování úspěšné série Jak vycvičit draka. Do jakých dobrodružství náš Škyťák a Bezzubka povedou ve třetím díle?

Dlouho očekávaný film Alita: Bojový anděl, na kterém spolupracoval legendární James Cameron a režíroval Robert Rodriguez, nás přenese do daleké budoucnosti, kde jsou smrt a destrukce na denním pořádku.


Brie Larson se v březnu představí jako Captain Marvel, jedna z nejmocnějších známých superhrdinek. Vrátíme se do devadesátých let dvacátého století a uvidíme dosud neodvyprávěný příběh z marvelovského universa.

Koncem měsíce k nám přilétne ušoplesk Dumbo. Remake klasického příběhu z roku 1941 o létajícím slonovi si pod svá křídla vzal umělecký génius Tim Burton.

Ještě než se měsíc překlene do jiného, seznámíme se s hororem My, ve kterém si rodinka vyjede na idylickou dovolenou do domu na pláži, jen aby bojovali o holý život. Zabít je chtějí oni sami.


Duben bude ve znamení války dvou komiksových světů o přízeň diváků. Na začátku měsíce se světu představí Shazam! Superhrdina z DC universa bude svádět lítý boj se superhrdiny z posledního dílu Avengers: Endgame. Thanos možná nakonec nebude ten největší trapitel.

Dávno mrtví domácí mazlíčci povstanou ze Řbitova zvířátek, nové adaptace hororové klasiky od Stephena Kinga. Děs a hrůza vás bude svírat až do úplného konce.


V květnu se připojíme k Pikachuovi a jeho detektivní kanceláři ve zcela novém příběhu ze světa Pokémonů. Detektiva Pikachu ztvárnil Ryan Reynolds, kterého si jistě pamatujete jako hlavního antagonistu filmů Deadpool.

A pokračujeme s remaky slavných animovaných filmů. Kouzelný koberec, zaprášená lampa a džin se představí v hraném filmu další pohádkové klasiky Aladin.

Na konci měsíce bude ve filmu Rocketman odvyprávěn příběh Eltona Johna, jedné z největších žijících legend hudebního průmyslu. O filmu se mluví jako o přímém konkurentovi Bohemian Rhapsody, v té době budou ale všechny významné sošky rozdány.


Letní vánek nás v červnu rozhodně neosvěží, protože se do kin chystá poslední díl X-Men: Dark Phoenix. Příběh se bude soustředit na Jean Grey, jež získala vesmír ohrožující moc. Možná nás ale zchladí a pořádně vyděsí Godzilla II: Král monster, pokračování filmu z roku 2014.

Svůj návrat na filmová plátna si v červnu odbydou i Muži v černém v pokračování Globální hrozba.
Kartami může zamíchat další souboj komiksových světů, na konci měsíce přichází do kin druhý díl Ligy Spravedlnosti a pořádně si na marvelovské X-Meny posvítí.


Druhý díl nové série o pavoučím hrdinovi Spidermanovi s názvem Daleko od domova se vrátí na začátku července. Příběh je udržován v tajnosti, protože hlavní rozuzlení osudu Petera Parkera nás čeká v posledních Avengerech.

Fanoušci studií Walta Disneye si tento rok opravdu přijdou na své. Hraná podoba legendární klasiky Lví Král z roku 1994 nám představí, co doopravdy dokáže filmová magie vyčarovat. Film patří k nejočekávanějším kouskům roku.


V srpnu se místo do kina chodí k moři, přesto si pro nás filmová studia připravila další pokračování veleúspěšné série. Čtvrté pokračování Příběhu hraček je velkou neznámou, fanoušci série o mluvících hračkách se ale už teď nemohou dočkat.

V létě se můžeme těšit i na novou Tarantinovku. Film Once Upon a Time in Hollywood je přeplněn hvězdami, v hlavních rolích uvidíme Brada Pitta, Leonarda DiCapria či Al Pacina. Film se bude soustředit na vraždy Mansonovy rodiny.


Hned na začátku září se nás pokusí sežrat vraždící klaun Pennywise v pokračování filmu To. Druhý díl se bude převážně zaobírat dospělými hrdiny, kteří se po 27 letech vrátí do města, aby klauna jednou provždy zničili.

Pokud jste si zamilovali seriál Panství Downton a zamrzelo vás, že byl po šesti řadách ukončen, nezoufejte. Do kin přichází celovečerní film a vy se opět můžete setkat s vašimi oblíbenými postavami z řad lordů i služebníků.

To

Říjnu zavládne další komiksová vlna, tentokrát jsou oba filmy z DC universa. Nové podání Jokera, které se nijak neváže na předchozí filmy, bude mít zcela novou a nepoznanou tvář. Ale stejně šílenou. K životu byl navrácen i úspěšný Zombieland, který se po deseti letech vrací s druhým dílem. Těšit se můžete na Emmu Stone i Jesseho Eisenberga.

Wonder Woman se také vrátila, v druhém díle odcestuje zpátky do roku 1984 a všem padouchům ukáže, že si s ní není radno zahrávat.

Zombieland


V listopadu se vrátí Arnold Schwarzenegger do role obávaného Terminátora, jehož nový, v pořadí šestý díl naváže na první a druhý film. Na scénáři spolupracoval tvůrce námětu James Cameron, nemusíme se tedy obávat, že by nás nečekala velkolepá podívaná.

Terminator 6

Rodiče by se měli připravit, protože v prosinci se znovu objeví Elsa, nejoblíbenější královna všech holčiček v druhém dílu Ledového Království. Před Vánoci se zase fanoušci hvězdných válek mohou těšit na Star Wars: Epizoda IX.

Ledové království