Můžete si koupit jeho obraz nebo cédéčko. Ve filmu ho ale uvidíte těžko. Jen 165 centimetrů vysoký muž se už dávno rozhodl pověsit kariéru před kamerou na hřebík a prokazuje, že oplývá mnoha talenty.

Znetvořená ruka
Poprvé se na svět podíval 24. května 1943 v Bristolu ve státě Connecticut. Otec Rodney pracoval v továrně na výrobu hodin, matka Ann se živila jako tanečnice a choreografka.

Zatímco starší bratr David vystudoval techniku a stal se systémovým inženýrem, Gary zdědil umělecké sklony. Na divadelních prknech stál už na vysoké škole a po absolutoriu odjel do New Yorku, kde studoval herectví a hudbu.

Od narození měl tři prsty na levé ruce kratší, přesto se stal vyhledávaným bubeníkem

a přivydělával si hraním v jazzové kapele. Handicap celý život umně skrýval, takže řada diváků o něm neměla ani tušení.

V řadách policie
V roce 1967 dostal roli v úspěšné hře, která se dočkala více než tisíce repríz. V představení si ho všiml režisér Robert Altman, který ho obsadil do role desátníka Waltera O´Reillyho ve filmu MASH (1970). Jako jediný z původní sestavy si zahrál také v seriálu, který se začal vysílat o dva roky později.

Krátce předtím se oženil s lékařskou laborantkou Janet Gayle, s níž má dceru Genu. Ze seriálu odešel po sedmi letech, aby zachránil rozpadající se vztah, ale bylo už pozdě. S manželkou se v roce 1979 rozvedl.

Objevil se ještě v seriálu W*A*L*T*E*R (1984), který mapoval Radarovy osudy po návratu z války. Zůstalo ale pouze u pilotního dílu, v němž ho opustí žena a válečný veterán nastoupí do řad policie.

O rok později se Gary podruhé oženil, jeho vyvolenou se stala další laborantka Elisabeth Bostrom, s níž zplodil syny Jordana a Milese. Od té doby další filmové nabídky odmítal a soustředil se hlavně na divadelní scénu. Zahrál si už jen ve třech filmech. Nejzajímavější je thriller Small Kill (1992), kde ztvárnil titulní dvojroli a ještě usedl do režisérského křesla.

Úspěšně se věnoval také hudbě, složil více než 100 písní a posbíral řadu cen. Od nového tisíciletí se začal zajímat o malířství a jeho krajinomalby jsou nyní vysoce ceněné.

Garyho velkou láskou jsou rovněž zvířata všeho druhu. V televizi uváděl pořad o soužití lidí a němých tváří a od rozvodu s Elisabeth v roce 2005 žije na kalifornském ranči, kde mimo jiné chová koně.